Bugüne Kadar Yayınlanmış En İyi Türk Dizileri 3
Bugüne Kadar Yayınlanmış En İyi Türk Dizileri

Türkiye’de her yıl TV kanallarında onlarca dizi yayınlanmaktadır. Fakat bunlar arasından sadece bazıları dizi tarihinde unutulmayacak bir yere sahip oluyor ve günümüzde halen izlenebiliyor.

Türk dizi tarihinde yayınladıkları döneme damgasını vuran sayısı çok fazla olmayan belli başlı diziler vardır. Bu diziler yayınlandıkları dönemlerde genelde reyting rekorları kırar ve sağlam oyuncu kadrosuyla canlandırdıkları sağlam hikayeler ile büyük beğeni toplamışlardır. Günümüzde halen çoğu Türk dizisi yayınlandığı günden itibaren birkaç bölüm sonra reyting rekorları yüzünden yayından kaldırılmaktadır. Son yıllarda gelmiş geçmiş en iyi ve unutulmayan Türk dizileri;

1)Yılan Hikayesi

Yılan Hikayesi müziği, oyuncu kadrosu ve anlattığı konu ile dizi izleyenlerin gönlünde taht kurmuş ender diziler arasında ilk sırada yer alıyor. Dizide yer alan Memoli karakteri yayınlandığı dönemde gençlere saçı ve hareketleri ile idol olabilmeyi başarabilmiştir.

Yılan Hikayesi

2) Ekmek Teknesi

Aile dizisi olan ve dizide yer alan her birin karakterin ayrı bir başarılı olması ile akıllara kazınan Ekmek Teknesi dizi hikayesini komedi ile birleştirerek seyirciye yansıtmıştı. Dizide yer alan Heredot Cevdet karakterinin hikayeleri dizinin her bölümünde mutlaka yer aldı.

Ekmek Teknesi

3) Doktorlar

Her yaz televizyonda bıkmadan usanmadan izlenen Doktorlar dizisi hikayesi ile hem doktorların yaşadığı zorlukları hem de doktorların aile hayatlarını ele aldı. Dizide yer alan her oyuncu canlandırdığı karakter ile beğeni topladı. Doktorlar dizisi günümüzde yazın habercisi olarak esprili bir şekilde her yaz anılmaktadır.

Doktorlar

4) Kardeş Payı

Komedi alanında Türk dizileri arasında listede başı çeken Kardeş Payı dizisinin replikleri oldukça beğenildi. Ahmet Kural ve Murat Cimcir ikilisinin birlikte oynadığı dizi izleyenlerin kahkaha dolu anlar yaşamasına neden olan unutulmaz diziler arasında yer alıyor.

Kardeş Payı

5) Ezel

Her oynadığı dizide mutlaka başarı yakalayan ve Türkiye’nin en yakışıklı oyuncuları arasında yer alan Kenan İmirzalığolu’nun başrolünde olduğu Ezel dizisi yayınlandığı dönem reyting rekorları kırdı. Dizinin hikayesi çok tanıdık ve etkileyici bir dil ile anlatıldı. Ezel ve Eyşan karakterleri ise diziye oldukça başarı kattı.

Ezel

6) Behzat Ç.

Dizinin yayından kaldırılması seyircilerin oldukça tepkisini çekti. Bir polisiye dizisi olan Behzat Ç. Ele aldığı gündemdeki konular ile oldukça büyük beğeni aldı. Dizinin sevenleri halen tekrar çekilmesi için ısrarla bekliyor.

Behzat Ç.

7) Avrupa Yakası

Türkiye’de yayınlanan en iyi komedi dizilerinden biri olan Avrupa Yakası yayınladığı 190 bölüm ile herkesin gönlünde taht kurdu. Dizide yer alan karakterlerin her birinin ayrı bir dünyada olması ise kahkaha dolu anlar yaşattı.

Avrupa Yakası

8) Diriliş Ertuğrul

Son zamanların en iyi dizisi olan Diriliş Ertuğrul ele aldığı tarih konusu ile büyük beğeni topluyor. Engin Altan Düzyatan’ın Ertuğrul Gazi rolünü çok başarılı bir şekilde canlandırması ise diziye kalite katan en önemli etkenler arasında yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.