90'lı Yılların Unutulmaz Slow Şarkıları

Çoğumuzun hayatında unutulmaz bir dönem olan doksanlarda bugüne kıyasla daha akılda kalıcı ve duygulu slow şarkılar yazılıyordu. Doksanlı yılların simgesi olan ve hala akıllarda olan slow şarkıları tekrar dinleyip nostalji yapabilirsiniz.

Halen bile dinlediğimizde bizi doksanlı yıllara götüren o unutulmaz slow şarkılar çoğumuzun aşk acısına eşlik etmişti. Doksanlı yıllar birçok açıdan güzel geçen yıllardı. Doksanlı yıllarda özellikle Türk pop müziğinde büyük bir yükseliş meydana geldi. Hala o dönemde çıkan yapılan şarkıların verdiği tat, haz ve akılda kalma durumu günümüz şarkılarının çoğunda yok. Doksanlı yılların unutulmaz slow şarkıları;

Sezen Aksu – Ben Sende Tutuklu Kaldım

Slow şarkılar denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Sezen Aksu’nun aşk acısını anlatan “Ben Sende Tutuklu Kaldım” isimli şarkısı doksanlı yılların en iyi slow şarkıları arasında yer alıyor. 1998 yılında çıkan şarkının halen kendini dinlettirmesi şarkı sözlerinin anlamını ve kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor. Türk müziğinin minik serçesi olarak bilinen Sezen Aksu yıllardır müziğe kattığı sayısız beste ve şarkı ile sonsuz saygıyı hak eden nadir sanatçılarımız arasında yer alıyor.

 

Tarkan – Unutmamalı

Hareketli pop şarkılarda olduğu kadar slow şarkılarda da kendini oldukça dinlettiren Tarkan’nın doksanlı yıllardaki büyük çıkışı onu unutulmaz şarkıcılardan biri yaptı. “Unutmamalı” isimli şarkısını 1994 yılında çıkaran Tarkan bu şarkı ile adını bir kez daha hafızalara kazıdı.

 

Doğuş – Gamsız

Unutulmayan slow aşk şarkıları listesinin başlarında yer alan Doğuş’un “Gamsız” isimli şarkısı onu doksanlı yıllarda oldukça popüler yapan şarkılarından sadece biriydi. Doksanlı yıllar denilince ilk akla gelen şarkıcılardan biri olan Doğuş o dönemde yaptığı ve çıakrdığı slow şarkılar ile oldukça dikkat çekti. Şimdilerde pek ortalarda görünmeyen Doğuş’un doksanlı yıllarda her hareketi neredeyse ilgi çekiyordu.

 

Gökhan Kırdar – Yerine Sevemem

Dizi müzikleri, slow şarkılar denilince doksanlı yılların en popüler ismi Gökhan Kırdar’dı. Gökhan Kırdar doksanlı yıllarda çıkardığı slow şarkılar ve sesinin slow şarkılara olan uyumu ile dikkat çekti. Aşk acısının duygusunu şarkılarına en iyi şekilde aktarabilen Gökhan Kırdar “Yerine Sevemem” şarkısı ile halen kendini dinletebilen nadir sanatçılar arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.