Kategoriler
Güncel Haberler Türkiye üzerine

Yeni Kabine Belli Oldu

61. hükümet Başbakan Erdoğan’ın Köşke çıkmasıyla bugün belli oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bakanlar listesini onayladı.

Listede birkaç Bakanlık dışında sürpriz çıkmadı. Bizzat Başbakan Erdoğan’ın açıklamasıyla belli olan listede 60. Hükümetten 4 bakanın liste dışı kaldığı görülüyor. Bu isimler; Vecdi Gönül, Nimet Çubukçu, Faruk Özak ve Mustafa Demir. Cemil Çiçek bilindiği üzere Meclis Başkanı olmuştu. Selma Aliye Kavaf ve Mehmet Aydın ise bir önceki dönemden milletvekili adayı olmamışlardı. Böylelikle eski kabineden toplamda 7 kişilik bir değişim söz konusu oluyor.

Kısa bir süre önce yapılan revizyonla yeni bakanlıklar açılmıştı. Bu bakanlıklarda yeni isimlerle dolduruldu.

Aynı zamanda ufak bir ayrıntı olarak yine kısa zaman önce yapılan revizyonla ‘bakan yardımcılığı’ gibi bir kademe oluşturulmuştu. Bakan Yardımcılarının kimler olacağıda önümüzde ki günlerde belli olacağa benziyor.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.