Kategoriler
Piclect Hakkında

Yeni arayüzü ile Piclect.com yayında

Uzun bir süredir yeni Piclect versiyonu için çalışmalar yapıyordum. bunu uykusuz gecelerin takip ettiğinide söylemeden geçemeyeceğim. Nihayetinde 2. versiyonunu yayına aldığım yeni projemiz kullanıma hazır durumdadır.

Nedir Piclect ?

Piclect sevdiğiniz resim, fotoğraf ve videoları kolayca paylaşabileceğiniz, bunları kategorize ederek kendinize ait arşiv ve koleksiyonlar oluşturabileceğiniz bir yapıdır. Bunun yanında diğer üyelerin ekledikleri ve paylaştıkları içerikleri beğenerek beğeniler listelerinize ekleyebiliyorsunuz. Böylece ekledikleriniz ile beğendiğiniz içerikleri ayrı ayrı SET lerde kategorize ederek istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz.

Diğer kullanıcıları takip edebileceğiniz gibi oluşturdukları SET yada ETİKETleri takip edebiliyorsunuz. Böylece daha fazla içerik ile güncel bilgiye ulaşabilirsiniz. Takip ettiğiniz üyeleride kategorize ederek özel çevreler oluşturabilirsiniz.

Kısacası Piclect.com beğendiğiniz ve sevdiğiniz şeylerin bir arada yer aldığı, yeni şeyleri keşfedebileceğiniz bir sitedir.

Takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığını, Takipçilerinizi yada takip eden kişileri kolayca yönetebilirsiniz.

İçerikleri Beğenin yada tekrar gündeme getirin

Beğendiğiniz bir içeriği beğenerek kendi koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Bunun yanında ilerde tekrar görür beğenirseniz tekrar beğenme yönetemi ile (Re-up) konuyu yukarı taşıyarak daha çok kişi tarafından farkedilmesini sağlayabilirsiniz.

İçerikleri beğenin ve kendi koleksiyonunuzu oluşturun
Resim, fotoğraf yada videoları beğenerek kendinize ait koleksiyon içerisine dahil edebilir yada yeni bir SET oluşturarak anında kendi listelerinizi ve favorilerinizi oluşturabilirsiniz.

Bir içeriği beğendikten sonra sizi seçenekler kısmına sürükler, böylece sayfadan ayrılmadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kendinize özel Arkadaş çevreleri oluşturun:
Takip etmeye başladığınız kişileri kendinize ait çevrelere ekleyerek organize edebilirsiniz. Yada yeni çevreler oluşturarak arkadaş gruplarınızı büyütebilirsiniz.

İnternet de gezerken beğendiğiniz resim yada videoları kolayca paylaşın:
Piclect size kolay bir araç sunuyor. Her tarayıcı ile sorunsuz çalışan bir buton ile beğendiğiniz bir resmi kolayca hesabınıza ekleyerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eklendiyi denemek isterseniz buradan gerekli dökumana ve anlatıma ulaşabilirsiniz. Bunu yaparken içeriğin bulunduğu site bilgilerinide sayfanın altına iliştiriyoruz böylece kaynak siteyi ve emeği geçenleride gündeme getiriyoruz.

Bütün ipler sizin elinizde

Resimlerinizi, Set ve koleksiyonlarınızı, çevrelerinizi isterseniz herkesten gizleyebilirsiniz yada sadece arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Böylece istemediğiniz içeriklere hiçkimse ulaşamaz. Kolayca değişiklikler yapabilirsiniz.

Tek tık ile giriş ve üyelik

4 Büyük sosyal site üzerinde üyeliğiniz varsa kolayca herhangi bir bilgi girmeden giriş yapabilirsiniz siteye. böylece kullanıcı adı yada şifre girme derdinden de kurtulmuş olursunuz. Şuan için desteklenen siteler: Facebook, Twitter, Google, Yahoo

Takip ettiğiniz üyelerin hareketlerini takip edin

Sitede üyelerin en son yaptıkları profil sayfalarında listelenir ancak sadece sizin takip ettiğiniz kişilerin hareketlerini ise size özel Dashboard sayfasından takip edebilirsiniz. böylece çevrenizde neler oluyor herzaman takipte olursunuz..

Kullandıkça keyfine varacağınız Piclect.com her gün güncellenerek sizlere ve yakınlarınıza daha işlevsel hale gelmektedir. Öneri, şikayet yada eleştirilerinizi çekinmeden yapabilirsiniz…

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.