Ana Sayfa Yaşam rehberi Tatil ve Gezi Rehberi Unutulmaz Bir Seyahat Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler

Unutulmaz Bir Seyahat Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler

0
Unutulmaz Bir Seyahat Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Seyahat ederken dikkat etmeniz gereken konuları ve unutulmaz bir anı olması için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Seyahat etmek her insanın deneyimlemesi gereken bir tecrübedir. Özellikle yurt dışına çıkacak olanların hazırlıklı gitmesinde fayda vardır. Çünkü yurt dışına gitmek her ne kadar kolay gibi görünse de dilini ve kültürünü bilmediğin bir yerde zorluk yaşamak kaçınılmazdır. Unutulmaz bir seyahat deneyimi için cimri olmamak gerekiyor. Bütçeniz kısıtlı ise bile önce rahatlığınıza önem vermeniz gerekiyor. Eğer bir seyahat yaparken rahat ve mutlu değilseniz geriye sadece kötü hatıralar kalacaktır. Unutulmaz bir seyahat deneyimi için yapmanız gerekenler;

Rahat Kıyafet ve Ayakkabı Seçimi

Seyahat yaparken kesinlikle rahat bir ayakkabı seçin. Yürüyecekseniz gideceğiniz yeri gezip keşfedeceksiniz. Bu durumda ayakkabınızın ayağınızı ağrıtmayan kaliteli ve rahat bir ayakkabı olması gerekir. Kıyafetleriniz için de aynı durum söz konusu. Genellikle kadınlar süslenip püslenip, topuklu ayakkabılar ve rahat olmayan kıyafetler tercih eder. Kadınlar için görünüm rahatlıktan daha ön plandadır. Ama seyahati işkenceye çevirmemek için rahat kıyafetler tercih etmek gerekiyor.

Rahat Kıyafet ve Ayakkabı Seçimi

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası seyahate çıkarken mutlaka yapılması gereken önemli bir detaydır. Gittiğiniz yerde başınıza gelebilecek en ufak aksilikte, hastalıkta seyahat sigortasının önemini anlayacaksınız. Avrupa vatandaşı olmadığımız için farklı kurallar geçerlidir. Muayene ücreti ve ekstralar cebinizden iyi bir para çıkmasına neden olacaktır. Seyahat sağlık sigortası yaptırırsanız döndüğünüzde masraflarınız karşılanır ve ekstra masrafta kurtulmuş olursunuz.

Seyahat Sigortası

Uygulamalar

Seyahat edeceğiniz yeri kendiniz keşfedecek iseniz bazı telefon uygulamalarını mutlaka edinmeniz gerekiyor. İngilizceniz iyi değilse çevrimdışı sözlüğü ve dil desteklerini mutlaka yükleyin. Bu sayede internet olmadığında zorlandığınız bir konuda yardım isterken yada yön sorarken istediğiniz şekilde çeviri yapabilirsiniz. Haritadan daha önce gittiğiniz şehrin önemli yerlerini, ulaşım ağını, kalacağınız yeri işaretleyip yıldızlı olarak işaretleyin. Ayrıca bölgenin haritasını da indirin. Bu sayede internet olmasa ile uygulamayı açtığınızda rahatça kullanabilirsiniz. Banka uygulamaları mutlaka yüklenmesi gereken uygulamalar arasında yer alıyor. Yurt dışında kullanabilmek için ise yurt dışı ip hizmetine açtırmanız gerekiyor.

Uygulamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.