Türkiye’de tatil yeri denilince akla belli başlı yerler gelmektedir. Bu yerlerde aşırı kalabalık olduğu için çoğu kişinin gitmediği yerlerdir. Türkiye’de ucuz ve sakin tatil yapacağınız yerleri derledik. 

Yaz aylarında herkesin akın ettiği yerlere gitmek hem huzurlu bir tatil yapmayı engeller hem de rağbet çok olduğu için yüksek fiyatlara mal olur. Durum böyle olunca çoğu tatilci yaz aylarını evde geçirmek zorunda kalıyor. Bodrum, Alanya, Antalya herkesin gittiği kalabalık tatil yerlerdir. Sakin, huzurlu ve ucuza tatil yerleri arayanlar için kimsenin pek bilmediği yerlere gitmek gerekir.

Türkiye’de Sakin ve Ucuz Tatil Yapılabilecek Yerler

Akyaka (Muğla)

Tatil denilince ilk akla gelen şehirlerimizden biri olan Muğla’nın kimsenin pek bilmediği ve uğramadığı gizli cennetleri bulunuyor. Muğla’nın Ula’ya bağlı olan Akyaka bölgesi adeta cenneti andıran doğası ile herkesi büyülüyor. Kendinizi büyüleyici, sakin ve huzur veren bir tatil yerinde bulacaksınız. Ayrıca Ege mutfağının lezzetlerini de burada tatma imkanına sahip olabilirsiniz. Uygun otel fiyatları ve çok fazla kalabalık olmaması ile Akyaka tatil yapılacak yerlerin başında yer alıyor.

Akyaka (Muğla)

Eğirdir (Isparta)

Isparta’nın en güzel yeri olan ve doğası ile her mevsim ayrı bir güzel olan Eğirdir sakin tatil yeri arayanlar için iyi bir tercih olacaktır. Eğirdir’de yer alan Altınkum plajı, antik kent ve daha birçok doğal güzellik huzur veren sakinliği birleşiyor. Ayrıca meşhur elmasını da tatma şansı bulabilirsiniz. Eğirdir’de elmadan yapılan yiyecekleri tattığınızda lezzet şöleni de tatilinizin en güzel kısımlarından biri olacaktır.

Eğirdir (Isparta)

Gökçeada (Çanakkale)

Çanakkale pek fazla tatil yerleri arasında bilinmez. Genellikle tarih ile ilgili bilgilerden dolayı herkes tarafından bilinir. Ülkemizin en batısı olan Çanakkale’de bulunan Gökçeada’da organik ürünler tüketebilir, geçmişten günümüze kadar gelen eski ve nostaljik evler ile gözlerinizi şenlendirebilir, temiz plajında rahat rahat güneşlenebilirsiniz. Rum köylerinin yansıttığı Rum kültürü, Marmaros şelalesi ve lezzetli mutfağı ile Gökçeada tatilde huzur arayanların mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir.

Gökçeada (Çanakkale)

Gerze (Sinop)

Sinop’ta bulunan Gerze ilçesi geçtiğimiz yıl en sakin şehir ödülünü almıştır. Karadeniz’in en güzel ve sevilen şehirlerinden biri olan Sinop’ta yer alan Gerze Türkiye’nin en mutlu ilçelerinden biri de seçilmiştir. Gerze’de huzurun, mutluluğun ve sakin bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Gerze (Sinop)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.