Ölmeden Önce Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler Listesi 6

Bu konu hakkında yüzlerce liste yapılsa da dünya çapında ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken eşsiz yerler bulunuyor. Dünya çapında sadece herkesin bildiği değil doğa harikaları bulunan görmeniz gereken yerlerde bulunuyor.

Bir Türk vatandaşı olarak dünyayı gezmek vize prosedürleri nedeni ile oldukça masraflı ve sıkıcı bir hal alabiliyor. Bunları katlanıp ölmeden önce görülmesi gereken yerlere seyahat edenler ise hayatlarında ki en güzel tecrübeleri yaşıyor. Türkiye dışında cidden iyi bir yere seyahat etmek, başka kültürleri, başka yaşam tarzlarını görmek insanın ufkunu açmaktadır. Doğal güzellikleri, eşsiz mimarileri ve maziden kalan şehirleri ile dünyada oldukça fazla gezilip görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Paris, Roma, Amsterdam gibi yerler klişe olsa da gezilip görülmeye değecek şehirler arasındadır. Ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken eşsiz güzelliğe sahip yerler;

İran / Nasır El-Mülk Cami

Son zamanlarda iç karışıklık ile gündemden düşmeyen İslam ülkesi İran’da gezilip görülmesi gereken yerler arasında Nasır El-Mülk Cami en başta gelmektedir. Kendine has mimarisi, camlarında ki eşsiz renkler ile ziyaretçilerine huzur veren nadir camiler arasında yer almaktadır.

İran

Japonya / Bambu Ormanı

Bambuların eşsiz ve birbiri ardına muazzam bir şekilde sıralandığı, muhteşem doğayı seyredebileceğiniz Japonya’da ki nadir yerlerden biridir. Yoğun nüfusu ile bilinen Japonya’da doğaya saygı ve önem oldukça fazladır.

Japonya

Çin / Çin Seddi

Dünyadaki en iyi yapılardan biri olan ve uzaydan bile görünen Çin Seddi mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Uzun yolu ve dünyada eşi benzeri bulunmayan yapısı ile ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Çin

Roma / Kolezyum

Tarihteki en iyi gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapmış dev arena İtalya’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gidiyor. İtalya tarihi ve bünyesinde bulundurduğu tarihi yapılar ile her ziyaretçinin büyük beğenisini topluyor. Tabi hazır Roma’ya gitmişken şehirdeki diğer güzellikleri de mutlaka görmelisiniz.

Roma

İzlanda / Kuzey Işıkları

Muhteşem bir doğal görsel şölene tanıklık etmek istiyorsanız Kuzey Işıkları tam size göre! İzlanda zaten ülke olarak mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Fakat yılın belli zamanları bir görsel şölen sunan Kuzey Işıkları dünyada ölmeden önce görülmesi gereken tüm listeler de yer alıyor.

İzlanda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.