Seyahat tutkunları, gidip gördükleri yerlerin fotoğrafını çekerek ölümsüzleştirmek isterler. Kimisi sosyal medyada paylaşabilme adına akıllı cep telefonlarına rağbet etse de, bazısı fotoğraf makinası ile çekimlerini yapıp düzenler ve öyle paylaşır.

Aslında ekonomik anlamda fazla bütçesi olmayan “ya telefon ya da fotoğraf makinası” ikileminde kalanlar iyi fotoğraf çekebilen ve dahili hafızası da yeterli olan bir telefonla idare edebilir. Birçok cep telefonu, en az ortalama bir fotoğraf makinası kadar iyi fotoğraf çekebiliyor. Öyleyse bütçeyi aşmamak güzel bir çözüm olabilir.

Gezilerinizde mutlaka bir fotoğraf makinası bulundurmak istiyorsanız ve daha önce yarı profesyonel ve üstü kalitede bir makine kullanmadıysanız önerimiz daha hesaplı olan seçenekler. Eğer deneyiminiz varsa ve fotoğraf tutkunuzu bir adım öteye götürmek istiyorsanız Canon veya Nikon (belki duruma göre Sony) marka yarı profesyonel fotoğraf makinalarından birini tercih edebilirsiniz. Lens takma ve taşıma sorunu olmayan bu ürünler, sizi zamandan da yükten de maliyetten de koruyacaktır. Ayrıca gayet başarılı kareler elde etmenizi sağlayacaktır. 

Şayet işi profesyonelliği taşımak istiyorsanız tercih etmeniz gereken marka ya Canon ya da Nikon olmalı.

Seyahatleriniz için ise 18 – 55 mm bir lens yeterli olabilir. Daha başarılı manzara kareleri için ise 75 – 300 mm gibi bir lens önerebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.