Ana Sayfa Yaşam rehberi Tatil ve Gezi Rehberi Dünyanın En Huzurlu ve Stressiz Şehirleri

Dünyanın En Huzurlu ve Stressiz Şehirleri

0
Dünyanın En Huzurlu ve Stressiz Şehirleri

Dünyada huzurlu stressiz bir yaşam sürebileceğiniz sayılı yerler kaldı. Çoğu şehir kalabalık ve stres doluyken bazı şehirlerin havasında mutluluk yer alıyor.

Bulunduğu şehri veya ülkeyi değiştirmek isteyenlerin çoğu yaşadığı yerin stresli ortamından, kalabalıktan olmasından şikayet etmektedir. Her geçen gün dünya çapında artan nüfus oranları özellikle büyükşehirlerde yaşamayı sürdürmeyi daha zorlu bir hale getiriyor. Türkiye’de olarak İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşamanın bedeli çoğu kişi için oldukça ağırdır. Kalabalık nüfus, iş stresi, yaşam zorluğu gibi nedenlerden dolayı insanlar mutsuz ve monoton bir hayat sürmekte. Bu hayat şeklinde şikayetçi olanlar ise çareyi ülkeden kaçıp başka ülkeye yerleşmekte arıyor. Şehir ve ülke değişikliği yapan kişiler gittikleri yerin refah düzeyinin yüksek olmasına, huzur ortamına, insan haklarına ve özellikle de stressiz bir ortamda yaşam sürdürebilmeye önem vermektedir. Dünyanın en huzurlu ve stressiz şehirleri;

Stuttgart / Almanya

Almanya’nın güneyinde yer alan Stuttgart şehri Türklerin’de yoğunlukta olduğu şehirlerden biridir. Şehirde bulunan ormanlar ve doğal alanlar huzurun tüm şehri etkisi altına almasına neden olmuştur. Doğa ile içice bir yaşam, lezzetli şaraplar ve ulaşımın bisiklet ile yapıldığı stresi en düşük şehirlerin başında gelmektedir.

Stuttgart

Lüksemburg / Luksemburg

Dünyada yer alan küçük devletlerden biri olan Lüksemburg önceki yıllarda Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. Şehrin tamamında yer alan tarihi yapılar, surlar, müzeler, basın özgürlüğü ve gelişmiş ekonomisi ile dünyada yaşanabilecek en mutlu ülkeler arasında ikinci sırada yer almaktadır.

Luksemburg

Bern / İsviçre

İsviçre’nin başkenti olan Bern 1911 yılından beri şehrin merkezinde yer alan eski şehir ismi verilen alana sahiptir. Bu alandaki yapıların 1911 yılından beri kullanılmaktadır. Eski şehir olarak adlandırılan bu bölge merkezdeki en huzurlu yerler arasında bulunur. Federal kent olarak bilinen Bern doğası ile de stressiz ve huzurlu bir yaşam kaynağıdır.

Bern

Edinburgh / İskoçya

İskoçya’nın asil ve yakışıklı çocuğu olarak bilinen Edinburgh göz kamaştıran ve etkileyici mimarisi ile bilinmektedir. Öğrenci şehri olarak bilinen ve dünyada en iyi üniversitelerin yer aldığı Edinburgh köklü tarihi ile insanı etkisi altına alan huzurlu bir ortama sahiptir.

Edinburgh

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.