Avrupa'da Para Cezası Uygulanan Davranışlar 4

Avrupa şüphesiz ki insan hakları, çevre düzeni ve eğitimi ile önde olan ülkeleri kapsayan bir birliktir. Avrupa’da fark etmeden yaptığınızda ceza alabileceğiniz davranışları derledik.

Avrupa’da insanlar huzurlu ve nazik bir hayat tarzını benimseyip yaşamaktadırlar. Genellikle trafik, gürültü gibi ülkemizin büyük sorunları Avrupa ülkelerinde pek fazla geçerli değildir. Avrupa ülkelerinde trafikte nezaket her zaman ön plandadır. Avrupa’da tarihi eserlere verilen saygı da büyüktür. Tarihi eserlere gelebilecek en önemli zarar başlı başlına bir ceza davranışıdır. Avrupa’da para cezası uygulanan davranışlar, hareketler, durumlar;

Gürültü Çıkarmak

Türkiye’de genellikle hafta sonları insanlar tadilat, bahçe işlerini yapar. Tatil günü olduğu için istedikleri gibi davranıp ses çıkarmanın sorun olmayacağını düşünürler. Fakat Almanya, İsviçre gibi ülkelerde pazar günleri ses çıkarmak yasaktır. Pazar günleri tatil günü olduğu için bu günde ses çıkaran, gürültü yapan kişilere para cezası verilmektedir. Özellikle akşam saat sekizden sonra çıkarılan gürültüler başlı başına bir ceza davranışıdır.

Gürültü Çıkarmak

Güvercin Beslemek

Türkiye’de güvercin beslemek vazgeçilmek geleneklerimizden biridir. Güvercinler ve onları beslemek ne kadar sempatik olsa da Avrupa’da durum çok farklıdır. Avrupa’da ünlü ve tarihi meydanların çoğunda sayıca yüksek güvercin grupları görmek kaçınılmazdır. İtalya’nın birçok şehrinde bazı meydanlarda ki güvercinleri beslemek para cezasına yol açabilir. Güvercinler bu meydanlarda ki tarihi yapıların üzerine sık sık konup tuvaletini yapabilmektedir. Dışkılarında yediklerinden dolayı asitli bir yapı mevcut ise tarihi yapılara zarar gelebilmektedir. Bu nedenle güvercin beslemek para cezası almanıza neden olabilir.

Güvercin Beslemek

Bebeklere Farklı ve Tuhaf İsimler Koymak

Türkiye’de her yeni doğan bebeğe koyulacak isim hemen hemen her ailede bir tartışma konusudur. Modern görüşlü olanlar ile gelenekçi olanlar arasında isim krizi sürüp gider. Ülkece bizim de faklı ve tuhaf isim koymaya yatkınlığımız vardır. Fakat Danimarka ve İsveç gibi bazı kuzey ülkelerinde bebeklere tuhaf, farklı isimler koymak para cezası getiren davranışlardır. Daha önceden yeni doğan bebeklere belirlenmiş belli 7 isim bulunmaktadır. bu isimler dışında bir isim koymak isterseniz önce kilise onayını almalısınız. Almadığınız takdirde para cezası da kaçınılmazdır.

Bebeklere Farklı ve Tuhaf İsimler Koymak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.