Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin yapması gereken en hızlı kilo verdiren egzersizleri videolu olarak hazırladık. 

Yaza aylarında başlayan kilo verme konuları çoğu zaman can sıkıcı olabilmektedir. Kışın alınan kilolar yaz aylarında verilmeye çalışılır. Kışın giydiğimiz kıyafetler ile sakladığımız kiloları yazın saklayamayız. Özellikle tatile gidecek olanlar rahat bir şekilde mayo, bikini giymek için sıkı bir kilo verme programına başlamaktadır. diyet yaparken mutlaka egzersizler ile desteklemek gerekmektedir. Aksi takdirde sarkma, çatlak gibi deri sorunları ortaya çıkar ve kötü bir görüntü oluşur. Doğru egzersizleri yaparak ham sağlıklı hem hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

En Hızlı Kilo Verdiren Egzersizler

Kardiyovasküler Egzersizler

Kardiyovasküler Egzersizler

Dolaşım sistemini harekete geçiren kardiyovasküler egzersizleri sürekli yapmak kilo vermeyi hızlandırır. Kardiyovasküler egzersizlere örnek olarak yüzme, koşu, yürüyüş, kayak, crossfit, bisiklet sürme, kürek çekme, her türlü doğa sporu, dans türevlerini verebiliriz. Tüm bu spor egzersizlerini yaptığınızda dolaşım sisteminiz harekete geçirir. Kardiyovasküler egzersizlerin ortak özelliği tüm vücut kaslarını aynı anda çalıştırmalarıdır. Tüm vücut kasları aynı anda çalıştığında daha sağlıklı kilo vermenin yanında vücutta oluşabilecek deformasyonlarında önüne geçilir. Kardiyovasküler egzersizler yaşam süresini uzatır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun genel dengesini korur.

Pliometrik Egzersizler

Pliometrik Egzersizler

Pliometrik egzersizler güç odaklı ve arttırıcı egzersizlerdir. Yağların yakılması ve kas kütlesini arttırmak için Pliometrik egzersizlere başvurulmalıdır. Bu egzersizlerin bir uzman gözetiminde yapılması fiziksel kazaların önüne geçmektedir. Kendi başınıza yapacağınız Pliometrik egzersizler sakatlanmanıza neden olabilir. Pliometrik egzersizlerde ana amaç vücudun gücünü arttırmak bunu da en kısa sürede yapmaktır. Genellikle sporcuların yaptığı Pliometrik egzersizler daha hızlı koşabilmeyi, bisiklet sürebilmeyi, zıplayabilmeyi mümkün kılmaktadır. Ayrıca Pliometrik egzersizlerin hızlı kilo verdirme dışında en büyük faydası depresyon gibi psikolojik rahatsızları tedavi edebilmesidir. Bu egzersizler sayesinde kişiler kendini daha güçlü ve özgüvenli hissettikleri için depresyon gibi ruhsal hastalıklar da kendiliğinden tedavi olmaktadır. Kısa sürede daha güçlü olmak, hızlı kilo vermek ve kas kütlesini arttırmak için yapabileceğiniz Pliometrik egzersizleri profesyonel bir ortamda bir uzman gözetiminde yapmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.