Yeni evli çiftler evlilik hayatına alışmaya çalışırken bazen tökezleyebilir. İyi bir evlilik temeli atmak için bazı konularda dikkatli olmak gerekir. 

Evlilik bazılarına göre zor bazıları için ise mutluluk kaynağıdır. Bir insan ile aynı evi paylaşmak, tüm sorunlara birlikte göğüs germek kısaca bir aile kurabilmek tabi ki zordur. Yeni evli çiftlerin evliliğin ilk aylarında zorlanma sebebi saklayacak herhangi bir durumun kalmaması tamamen o kişiyle her dakikayı paylaşmasından dolayıdır. Tuvalete gitmekten çekinmekten tutun da aynı yatağı sürekli olarak paylaşmaya kadar ilk aylarda zorlanmalar yaşanır. Evliliğin ilk aylarında olanlar için altın niteliğindeki önerileri listeledik.

Yeni Evli Çiftlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Kendiniz Olun

İlk aylarda biri ile aynı evi paylaşmaktan dolayı çekinebilirsiniz. Mahrem denilen alan, duygu evlendiğiniz kişi ile birlikte azalır. Yemek yerken, uyurken, tuvalete giderken yalnız olduğumuzda daha rahat oluruz. Ama evlendiğimiz insan karşısında kendimizi kasabiliriz. Her ne kadar sevdiğimiz kişi ile de evlenmiş olsak ta mahrem duygusu yüzünden kendimizi baskılayabiliriz. Kendiniz olun ve doğal hareketlerinizden, günlük rutininizden dolayı çekinmeyin. Kavga ettiğinizde yada tartıştığınızda sırf evliliğin ilk aylarında olduğunuz için söylemek istediklerinizi bastırmayın. Haklıysanız kendinizi savunun, tartışın ve düşüncelerinizi açıkça belirtin. Aksi takdirde ilerde yaşanacak tartışmalarda zorluk çekebilir ve haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz.

Kendiniz Olun

Aileler Konusu

Aileler bir evliliğe çok fazla karışıyorsa o evlilikte sık sık dış kaynaklı sorunlar yaşanır. İlk aylardan itibaren evinizde ve evliliğinizde olanları ailelerinize yansıtmayın. İster iyi ister kötü. Ne yaşarsanız ikiniz arasında kalmalıdır. Baştan aileler evliliğe çok müdahale ederse ve sizde buna sırf eşiniz için göz yumarsanız daha sonra içinden çıkamaz bir hal alır. Aileler sürekli her konuda evinizin içine karışır ve buda eşiniz ile aranızın açılmasını sağlar.

Aileler Konusu

Sürekli Birlikte Vakit Geçirme

Evliliğinizin ilk ayları diye sürekli tüm vaktinizi eşinizle geçirmeyin. Bu daha sonra sorunlara neden olabilir. İlk aylar cicim ayları diye sürekli dip dibe olmak, başka kimseyle görüşmemek sizi hem dış dünyadan soyutlar hem de eşinizin sürekli olarak sizinle birlikte olmak istemesine neden olabilir. Sürekli yan yana olursanız kendinize özel alanınız ve yaşamınız kalmaz. Buda sizi kafese sıkışmış gibi hissettirebilir.

Sürekli Birlikte Vakit Geçirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.