Daha mutlu olmak için sürekli yaptığınız fakat sizi mutlu etmeyen aslında yapmamanız gereken davranışları sizler için derledik.

Yaşadığımız bu hayatta daha mutlu olabilmek için bazen fedakar, görmezden gelebilen, bencil olmak gerekir. Bazen ise farkında olmadan sürekli yaptığımız davranışlar aslında daha mutsuz olmamıza neden olmaktadır. Bir defa geldiğimiz bu hayatı hepimizin elinden geldiğince mutlu geçirmesi gerekir. Bu yüzden yaptıklarımıza, çevremizdekilere, üzüntülerimize ve sıkıntılarımıza karşı daha dirençli olmamız gerekir. Sürekli olarak yaptığımız fakat bize mutsuzluk getiren davranışları mümkün olduğunca az yapıp mutluluğumuzu korumalıyız. Daha mutlu bir hayat için yapmamanız gereken davranışları aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Daha Mutlu Bir Hayat İçin Bunları Yapmayın

Herkesi ve Her Şeyi Kontrol Etmeye Çalışmayın

Hayatınızda olan her olayı kontrol etmeye veya planlı programlı yaşamaya çalışmayın. Aynı şekilde hayatınızda yer alan insanları da kontrol etmeye çalışmayın. Sürekli olarak birilerini ya da bir olayı kontrol etmeye çalışmak sizi gereğinden daha fazla strese sokar ve mutsuz olmanıza neden olur. Hayatı ve hayatınızdakileri çok ciddiye almadan ve kendinize çok kasmadan yaşayın. Böylelikle daha huzurlu ve mutlu bir hayata sahip olabilirsiniz. Hayatı akışına bırakmayı öğrenmeli ve hayatınızı kontrol etmeyi bırakmalısınız.

Herkesi ve Her Şeyi Kontrol Etmeye Çalışmayın

Herkesi Memnun Etmeye Çalışmayın

Hayatınızdakileri, sevdiklerinizi, ailenizi sürekli olarak memnun etmeye çalışmayın. Sırf biri mutlu olacak diye sizi mutsuz edecek olayları yaşamak zorunda kalmayın. Karşımızdaki kişiyi mutlu etmek için yaşamayın bu konuda bencil olup sadece kendi mutluluğunuzu düşünmek zorundasınız. Bu yüzden her hareketinizde yapacağınız her konuda sadece kendi mutluluğunuzu ön plana koyun. Birileri mutlu olsun diye kendinizden taviz verip kendi benliğinizi, karakterinizi, yaşam tarzınızı asla değiştirmeyin.

Herkesi Memnun Etmeye Çalışmayın

Sürekli Olarak Şanssızım, Neden Ben Demeyin

Unutmayın ki bu dünyada ne kadar emek ve çaba gösterirseniz o kadar karşılığını alıp mutlu olursunuz. Başınıza gelen en ufak aksaklık ya da olumsuzlukta sürekli karamsar düşünüp neden ben, çok şanssızım gibi cümleleri tekrar edip isyan etmeyin. Hayatta herkesin başına her şey gelebilir. Bunu bilip en az zarar ve stresle yaşadığım bu olaydan nasıl en erken zamanda kurtulabilirim veya bir daha böyle bir olay yaşamamak için neler yapabilirim diye sormanız gereklidir. Yaşadığınız mutsuzlukların sizde kalıcı ve uzun süreli olmasını istemiyorsanız karamsar düşünmeyi bırakın.

Sürekli Olarak Şanssızım, Neden Ben Demeyin

Herkese ve Her Şeye Darılmayın, Gücenmeyin

Sevdiklerinize karşı sürekli olarak en ufak bir olumsuzlukta bile darılıp gücenmeyin. Boş vermeyi ve duymamazlıktan gelmeyi öğrenin. Çok büyük bir sorun olmadığı sürece hayatınızdaki kişilere darılıp gücenmeyi bir kenara bırakın. Olur olmaz herkese ve her şeye darılıp gücenirseniz mutlu bir hayat yaşamanızda oldukça zorlaşır.

Herkese ve Her Şeye Darılmayın, Gücenmeyin

Hiç Kimse Mükemmel Değildir Mükemmel Olmaya Çalışmayın

Çoğumuz toplum görüşleri, hayat standartları veya her geçen gün değişen trendler yüzünden mükemmel olmaya çalışırız. Ama unutmamalıyız ki kimse mükemmel değildir. Huylar, yaşam tarzı, karakter sorunları mükemmel gibi görünen kişilerin ana kusurlarıdır. Kendinizi her geçen gün geliştirmeye, öğrenmeye devam edin ama illa mükemmel olacağım diye kendinizi zorlamayın çünkü bu sizi düşündüğünüzden daha mutsuz edecektir.

Hiç Kimse Mükemmel Değildir Mükemmel Olmaya Çalışmayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.