WordPress ProNews 3.2.1 Prof. blog teması

WordPress Pronews 3.2.1KuazaHaber ProNews 3.2.1!

En yeni haliyle, her alanda özelleştirilebilir, kılıktan kılığa girebilen bir tasarım… İsterseniz kişisel basit bir blog teması olur, isterseniz profesyonel bir haber tasarımı.

Şimdi satın al Demo site Örnek videolar


1 – Herşeyi canlı görerek düzenleyin

Tasarımı düzenlerken canlı önizleme yeteneğini kullanın. Ayaları kaydetmeden yaptığınız değişiklikleri görün, beğenmezseniz baştan alın. Bir siteyi düzenlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı…

2 – Kolayca düzenleyin

Tema dosyalarını yükledikten sonra aktif etmeden canlı olarak önizleme yapabilir, sitenizin şeklini hazırladıktan ve bütün ayarlarınızı yaptıktan sonra aktif edebilirsiniz. Bunun için Adminden temalar kısmına girerek Kuazahaber Pronews 3.2.1 alanındaki Özelleştir linkine tıklamanız yeterli olacaktır.. Sonrasında açılan sayfada temanızı şekillendirerek yayına alabilirsiniz.

*** Full tarayıcı duyarlı tasarım

Sitenize giren kullanıcıların tarayıcına göre kendini optimize eden ve tasarımı bozmayan kodlamasıyla her bilgisayarda en iyi görüntüyü sizlere sunar. Iphone, ipad, mac yada diğer akıllı telefonlardan girdiğinizde tasarım otomatik olarak ayarlanır. Bunu test ederek daha kolay anlayabilirsiniz. Bundan sonra ekranı küçük bilgisayarlardan girdiğimizde de eşşiz görünümü ile bizleri karşılayacak.

*** Html 5 ve valid

Html 5 tasarımı ile daha güçlü ve hatasız kod yapısıyla daha hızlı..

3 – Bileşenleri kullanın

Temaya dahil edilen 8 ayrı ve herbiri görsel, kullanışlı, uygulamalardan oluşur. Bunların yanına temaya entegre shortcodes (kısa kodlar) metin ekleyerek kullanabilirsiniz. Temada reklam alanları için bileşenleri kullanacaksınız. Tabi bu size kalmış onun yerine farklı bileşenlerde kullanarak reklam alanlarını farklı şekilde değerlendirebilirsiniz.

4 – Menüler oluşturun

Tasarıma daha iyi ve güzel bir görünüm kazandıracak olan menüleri kullanın. Sitenin üstünde bulunan 3 menü alanı da alt menü özelliğini desteklemektedir. İstediğiniz kadar alt menü ekleyerek bir alanda bir çok kategorize işlem yapabilirsiniz. Ana menü rengini tema özelleştir alanından değiştirerek özgünlük katabilirsiniz.

5 – Tasarımın renklerini düzenleyin


Tema limitsiz olarak renk değişikliğini desteklemektedir. Tema özelleştir alanından renkleri değiştirirken canlı olarak görebilir, daha çok hoşunuza gidecek tasarımı oluşturmaya yakın olabilirsiniz. Eğer tek tek renkleri düzenlemek istemiyorsanız önceden hazırlanan 6 renk kalıbından birini kullanabilirsiniz..

6 – Konuların listelenmesi

Ana sayfadaki yeni konular dahil, arama,kategori,etiket ve yazarların yazılarının listelendiği sayfalar için farklı listeleme sayfaları oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak ise çok kolay, tema özelleştir kısmından canlı olarak bu değişiklikleri yapabilirsiniz.

7 – Beş farklı manşet

Ziyaretçilerinizin daha çok dikkatini çekebileceğiniz ana sayfadaki manşet kısmına özel 5 ayrı tasarımdan istediğinizi seçebilirsiniz.

8 – Sidebarın yerini değiştirin yada kaldırın


Sidebar’ın yerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz, Bununla beraber kaldırarak tasarımı daraltabilirsiniz. Bu ayar konu ve sayfa alanları için özel uygulanır. Yani bu alanlar için yazı alanındaki özel alanları kullanabilirsiniz. İstediğiniz yazıda sidebarı yok edebilir yada yerini değiştirebilirsiniz. Bu ve bunun gibi bir çok ayar daha mevcut.

9 – Siteyi sağa yada sola çekin

Sitenin konumunu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Bunun için hangi tarafta olmasını istediğinize karar vermeniz yeterli. 2 saniyede bu değişikliği gözlemleyebilirsiniz.

10 – Konu türlerini sergileyin


Yazı yazarken belirlediğiniz konu türleri sitede sergilenirken ziyaretcilere bilgi verir. Resim galerilerinde ise eklenen ilk 5 resmi slayt şeklinde gösterir. Böylece kullanıcı galeriye gitmeden bilgi sahibi olur. Bunun yanında video ve önemli diye işaretleyebileceğiniz konu türleride mevcut.

11 – Logo Yükleyin

Sitenize kolayca logo yükleyebilir, başlık ve açıklama kısımlarını düzenleyerek canlı olarak gözlemleyebilirsiniz.

12 – Sevmediğiniz blokları kapatın

Görsel olarak size hoş gelmeyen yada fazla kalabalık oluşturmak istemediğinizde istediğiniz alanı kapatabilir, istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Böylece Bir haber sitesi oluştururken, kişisel basit bir blog siteside hazırlayabilirsiniz.

13 – Benzer konular


Yazılarınızın altında benzer resimli konuları listeleyerek ziyaretçilerinize daha fazla seçenek sunabilirsiniz. Bu özelliğide tasarımı düzenlerken canlı olarak aktif edebilirsiniz.

14 – Üst menüyü düzenleyin

sitenin en üstündeki menüyü farklı şekillerde düzenleyebilirsiniz. İsterseniz en üste sabit kalır isterseniz de sitenin en altında. 2 farklı renkten birinide seçebilirsiniz.

15 – Kategorileri belirleyin

Temada bazı alanlarda listelenen konular için kategorileri belirleyebilirsiniz.

16 – Özel cache

Temaya entegre SQL cache uygulamasını aktif ederek genel sorgu sayısını 80% düşürebilirsiniz. Böylece kullandığınız bileşenlerin oluşturduğu sorgu sayısından etkilenmez daha hızlı site açılış hızı yakalarsınız. Ayrıca cache sürelerini belirleyebilir, güncellemelerde de otomatik silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliğin tema ayalarınızın yapılmasından sonra mutlaka aktif edilmesini öneriyoruz.

17 – Sosyal paylaşım

Addthis,twitter,facebook ve diğer popüler sosyal paylaşım sitelerini ekleyerek ziyaretçilerinize daha çok yakın olabilirsiniz.

18 – Imdb film bilgileri

Konu içinde yada bileşenlerde bu özelliği kolayca kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kısa bir imdb kodu kullanmak ve film idsini belirtmek.
Örnek:

19 – Konu içine kolayca reklam ekleyin

Temaya entegre ayar sayfasında 5 alan bulunuyor bu 5 alana istediğiniz reklam kodunu ekleyerek istediğiniz konuda, sayfada yada bileşen eklerken kullanabilirsiniz. Böylece konu içine kolayca adsense ve türevi reklamlarını istediğiniz bir yazı alanına ekleyebilirsiniz. Örnek:

20 – Özel alana eklediğini yazı içinde göster

Temanın bir diğer özelliği ise konu içine eklemeniz gereken ama wordpress güvenliğinin izin vermediği kodları özel alana ekleyerek konu içinde gösterebilmenize olanak sağlamasıdır. Kolayca bu şekilde özel alana eklediklerinizi konu içinde gösterebilirsiniz:

21 – Analistik kodu ekle

Tema ayar sayfasında kolayca google analistik izleme kodunuzu head taglarına ekleyebilirsiniz.. Bu alanı farklı js kodları içinde kullanabilirsiniz. ancak js html etiketleri ile beraber kullanmanız gereklidir.

22 – Ayrı dil dosyası

Tema kodlarına müdahale etmeden ayrı olarak hazırlanan dil dosyasını düzenleyerek temayı yüzlerce dile çevirebilirsiniz. Tema ile beraber ingilizce default dil, Türkçe ise ek dil olarak geliyor. Eğer sisteminiz Türkçe ise tema otomatik türkçe oluyor, değilse otomatik ingilizceye dönüyor. Ancak sisteminiz farklı bir dilde ise o dile ait dil dosyasını eklediğinizde tema otomatik olarak o dili algılayarak sisteme uyguluyor. Dil dosyası için poedit programını öneriyorum.

23 – Harici css kodu

Tasarıma ihtiyacınız ölçüsünde değişiklik yapmak isterseniz ekstra css alanını kullanabilirsiniz.

Bize email gönderin

Bu konuda soracağınız soruları yada önerilerinizi buradaki formu kullanarak bize iletebilirsiniz

Örnek videolar

Canlı tema alanının kullanımı:

Yazı ve sayfa kısımlarına özel düzenleme:

kısa kodlar ve konu içi reklam alanlarının kullanımı:

Kullanım ve lisans koşulları

  • Tema dosyaları dağıtılamaz, başkasına verilemez, satılamaz yada devredilemez.
  • Ücreti ödendikten sonra tek kişide ve tek domainde kullanım hakkı olacaktır. Bu kullanım hakkı devredilemez veya başka birine satılamaz.
  • Tek domain de istediğiniz kadar alt domain yada subklasör de tema kullanılabilir. (Çoklu blok sistemleri hariç)
  • Extra farklı domainlerde kullanmak isteyenler extra domain ücreti ödemek zorundalar. Bu ücret ilk lisans ücretinin yarısına indirilmiştir.
  • Footer da bulunan linkler kaldırılamaz, Ancak lisans ücreti ödenirse istenildiği şekilde kaldırılabilir. Footer link kaldırma ücreti ilk lisans ücretinin yarısıdır.
  • Lisans kurallarına uyulduğu sürece destek sınırsız şekilde veriliyor. ister forumdan istersenizde mail yolu ile. Daha profesyonel ve ileri düzey destek için ücretli hizmet veriyorum.
  • Bu versiyonu alanlar bir sonraki güncelleme ye sahip olabilmek için footer link kaldırma ücretinin yarısını ödemek zorunda olacaklar.
  • Tema kurulumu yapmıyorum, başkasınada kurulum yaptırmanız yasak. Çünkü kurulum çok basit. Dosyaları at, temayı aktif et :D
  • Herzamanki gibi lisans kurallarını gönlümce değiştirme hakkımı saklı tutuyorum. Ama şunuda unutmayın hiç kimseyi mağdur etmem.

24 – Hemen Satın al