Kategoriler
Html yazıları tagları Webmaster yardım

W3C target etiketi Sorunu, XHTML Strict target sorunu

W3C
W3C

Arkadaslar bu target sorunu arastirirken google amca beni bu siteye goturdu, guzel de bir makale olmus, benim gibi arayanlar icin ekleme ihtiyaci duydum:=)

Benim gorusum: w3c’nin dogru bir karar aldigidir. baska bir siteye gecen kisi isterse tarayicisinin geri butonunu kullanarak tekrardan geldigi siteye donebilir..

MAKALEYE GECIS ***

Daha çok herhangi bir linki yeni bir pencerede açmak amacıyla kullandığımız “target” özelliği, W3C’un HTML / XHTML dilinin Strict formunda çoktan kaldırıldı. Bugün için tarayıcılarda Strict DTD formatında sorun çıkarmıyor. Tabi bu durum ileride çıkarmayacağı anlamına da gelmiyor. Uygulamalarınızda target özelliğini Strict formunda bir DTD’yle kullanıyosanız emin olun, W3C Standartlarından geçemiyorsunuz.

Yıllardan Sonra Gelen Ayrılık

W3C’un, target özelliğini, web uygulamalarındaki yoğun kullanımına ve gözünün yaşına bakmayarak HTML / XHTML Strict DTD formundan kaldırması, biz standartları seven web geliştiricilerin işlerini kısmen zorlaştırdı. “Peki, yerine ne koydu?” diye sorarsanız, W3C henüz bu konuda target’in yeri dolduramadı.

Devami bu sitede: http://www.oztecnic.com/xhtml-strict-target-sorunu/

konu makale yazarinin istegi uzerine bu sekilde duzenlenmistir: oztecnic.com

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“W3C target etiketi Sorunu, XHTML Strict target sorunu” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.