iPhone hayat kurtarır (Find My iPhone)

iPhone ‘nin yada appel’in bütün aygıtlarında çalışan bir uygulaması olan (Find My iPhone) iPhone mi bul özelliği ile bir çok amaca yönelik yardım alabilirsiniz. Bunlardan en güzeli istediğiniz zaman, herhangi bir yerden internete girerek, iPhone yada diğer apple aygıtlarınızın nerde olduğunu bulabiliyorsunuz.

Ben özellikle bunu çocuklarımı kontrol etmek, nerde olduğunu görmek için yapıyorum. Fani ve acımasız bir dünyada yaşıyoruz, herşeyi anlık kontrol edemiyoruz, ancak ilerde olabilecek herşeye karşı hazırlıklı olmak zorundayız.

Yakın zamanda ABD de kaçırılan bir kızın, annesi tarafından (Find My iPhone) iPhone mi bul özelliğini kullanarak bulmasıda teknolojinin ve faydalarının ne kadar yararlı olduğunu gösteriyor. Söz konusu kaçırılan kız, kendi evinden 240 km uzakta bulundu. Annenin teknolojiyi kullanırken, polis ilede iş birliği yaptığını belirtelim.

Teknolojiyi iyi kullanırsak hayat kurtarır, gündelik işlerimizde bize çok yardımcı olur. Son dönemde çocukların yası küçük diye bazı düşünceleri olan kişiler aslında teknolojinin çocukların hayatında çok ciddi bir önemi olduğunu anlamalılar. Bir şeyi çocuklarımıza ne kadar erken öğretir, kurallarını ve yasaklarını belirtirsek, ilerde istemediğimiz şeylerin gelişmesinide engellemiş oluruz. Bunu yaparken teknolojiyi onların yararına kullanabiliyoruz.

iPhone yada apple cihazlarında kullandığınız bir çok özelliği ve iPhone mi bul özelliğini internetden herhangi bir yerden kontrol etmek ve kullanmak için iCloud sitesine girmeniz ve cihazınızdaki kayıtlı icloud hesabı ile giriş yapmanız yeterlidir.

iPhone hayat kurtarır, bu tarz uygulamalar diğer cihazlarda da olabilir, araştırarak kullanmak, ilerde faydalanmak gerekebilir. Ne olur ne olmaz, hazırlıklı olmakda fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.