Güncel GPT3 Örneklerini Nasıl Buluruz?

Yapay zeka konusunda dönüm noktalarından biri geçtiğimiz aylarda yaşanmıştı. Tabi ülkemizde neredeyse hiç duyulmasa da dünya çapında ilk aylarda büyük tepki uyandırmıştı. Ne yazık ki bu yapay zekanın örnekleri artmasına rağmen dünya gündemini meşgul eden onca şeyden dolayı arka planda kalmakta. Gelin biz bu yapay zekanın tarihsel gelişimine beraber ortak olalım ve güncel GPT3 örneklerini nasıl buluruz görelim.

Aslına bakarsanız bizde bu GPT3 yapay zeka ile ilgili birçok örnek vermiştik. Eğer GPT3 ile ilgili tam bir bilginiz yoksa özellikle şu yazımızdaki GPT3 nedir konusunu okuyup temel örneklere bakmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında bu yapay zekanın yazdığı teknoloji bloğunu şuradan görebilir ve yine GPT3 ile yazılmış bir algoritmanın Reddit’te fark edilmeden yayın yaptığını da buradan görebilirsiniz.

Eski yazılarımıza kaynak verdiğimize göre yavaştan asıl konuya geçebiliriz. Bildiğiniz gibi bu devrimsel olarak nitelendirdiğimiz yapay zeka daha doğrusu dil modeli text (metin) tabanlı birçok işi neredeyse insan gibi yapabiliyor. Aslına bakılırsa tek amacı ise insana benzemek değil, zaten yayıncısı OpenAI bu modeli ticari amaçlı çıkarmış durumda. Şuan ise ticari amaçlı bir şekilde erişim sağlanılmakta. Bugün ise bu ticari amaçlı erişim kullanan örnekleri nasıl bulabileceğimizi ve nasıl fikir edinebileceğimizi görelim.

Güncel GPT3 Örneklerini Nasıl Buluruz?

Güncel GPT3 Örneklerini Nasıl Buluruz?

Yazının başında dediğimiz gibi bu konuda örnekler artsa da haber olarak bu örnekleri göremiyoruz. Bu duruma bizim gibi dikkat çekenler olmuş ki sadece bu amacı güden bir site oluşturulmuş. Bu site bu GPT3 erişimini alan ticari veya öğretici amaçlı projeleri sıralamakta. Ayriyeten bu konu hakkındaki en güncel Tweet gönderilerini de sıralamakta.

Sitenin adı gpt3examples. Maalesef site İngilizce dilinde ancak zaten bu tarz Türkçe kaynak bulmak oldukça zor. En azından sayfayı çevir özelliği ile inceleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu sitede ilgili Tweet’leri okuyabilir, örnek projeleri görebilir ve ziyaret edebilir ayrıca kendi projeniz varsa burada da yayınlayabilirsiniz.

gpt3 örnekleri

Buradaki projelere örnek bulmak için şöyle bir göz attığımda bir Türkün çalışmasıyla karşılaştım. Örneğin sayfadaki bir projeye tıkladığınızda üstteki görsel karşınıza çıkıyor. Burada projenin adını amacını, açıklamasını ve linkini bulabiliyorsunuz. Yiğit Ihlamur’un da bu konudaki örneğini paylaştığı şu gönderisini de yazımıza ekleyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.