Gelişen teknolojiyle elektronik firmaları artsa da bazıları kaliteli ürün yaparak en çok satılan beyaz eşyası markası olmayı başarabiliyor.

Hemen hemen her evde bulunan ve temel bir ihtiyaç haline gelen beyaz eşyalar uzun ömürlü olması gereken elektronik ürün grupları arasında yer almaktadır. Ortalama 10 yıl ömrü olan beyaz eşyaları alırken iyi bir ürün alabilmek için piyasa araştırması yapıp öyle almak gereklidir. Şuan itibari ile piyasada kaliteli ve fiyat dengesi ile en çok satılan beyaz eşya markası birden fazladır. Her markanın kendine özgü artıları bulunmaktadır. Akla ilk gelen dünya devi beyaz eşya markalarının da duyulmadık markaların bazılarının da ürünleri dünya çapında iyi satışlar yapmaktadır.

En Çok Satılan Beyaz Eşya Markasının Özellikleri

Beyaz eşya markasının kaliteli olması ve çok satabilmesi için;

  • Enerji sınıfının iyi olması,
  • Kullanılan malzemenin kaliteli olması,
  • Ürünün fonksiyonel olması,
  • Uzun ömürlü olması,
  • Garanti süresinin diğer markalara göre daha uzun olması,
  • Müşteri destek hattının ilgili olması,
  • Üründe yaşanacak herhangi bir sorunda teknik destek ekibinin ilgili olması ve sorunun çok sürmeden çözülmesi,
  • Piyasada benzeri ürünlere göre daha uygun fiyatlı olması gereklidir.

En Çok Satılan Beyaz Eşya Markaları

VESTEL: İlk kurulduğu zamanlarda İngilizler tarafından üretilen yani İngiliz malı olan Vestel markası sonrasında Çin üreticileri tarafından üretildi. Çin’den gelen parçalar Türkiye Manisa ilinde birleştirilip satışa sunuluyor. Bu markanın beyaz eşya ürünlerini alırken Çin malı olduğunu unutmayın. Vestel daha çok televizyon sektöründe bir ürün olmasına rağmen yine de beyaz eşya sektöründe de oldukça tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

VESTEL

GAGGENAU: Türkiye’de çok fazla bilinmeyen bir marka olan GAGGENAU Alman markasıdır. Almanların diğer elektronik ürünlerde iddialı olduğu gibi beyaz eşyada da adından söz ettirmesine neden olan GAGGENAU markası dünya çapında çok satılan bir markadır. Beyaz eşya konusunda sağlam ve uzun ömürlü ürünler üreten GAGGENAU markasının en iddialı olduğu elektronik eşya ise televizyon grubudur.

GAGGENAU

BOSCH: SİMENS ile aynı fabrikada üretilen SİEMENS markasına bağlı olan BOSCH markası da kaliteli beyaz eşya yapan markalardan biridir. Ülkemizde ve dünyada çok satılan bir beyaz eşya markası olan BOSCH teknik servis kısmında diğer markaların önüne geçmektedir.

BOSCH

SİEMENS: Dünya çapında ele alındığında en fazla satılan ve en kaliteli olan GAGGENAU markasından sonra SİEMENS gelmektedir. Telefon, bilgisayar tablet hariç hemen hemen her elektronik üründe iddialı olan SİEMENS markası en iyi markalardan biridir. Özellikle beyaz eşya konusunda hem kaliteli ürünler üreten hem de satış sonrası destek kısmında olumlu puan alan SİEMENS diğer markalara göre biraz daha pahalı fiyattan ülkemizde satılmaktadır. Eğer bütçeniz var ise Türkiye’de alınabilecek en iyi beyaz eşyalar SİEMENS markasının ürettikleridir.

SİEMENS

Beyaz eşya alırken bütçenize göre hareket etmelisiniz. Türkiye’de ortalama bir bütçe ile alınabilecek markalar arasında Ariston, Beko, Arçelik gelmektedir. Fakat iyi bir bütçe ile uzun zamanlar boyunca kullanacağınız beyaz eşyalar almak için Siemens – Bosch markalarını tercih edebilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. Evet beyaz eşya alırken bütçeye göre hareket edilmeli kesinlikle. Bazı yerli olmayan markaların parça temini uzun sürse de uzun zamanlar arıza çıkarmayacak markalarda mevcuttur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.