Kategoriler
Genel Konular

Sevememek!!!

Evet sevememek…Bir insan sevmediği kişi ile nasıl birlikte olabilir ki, hemde ömür boyunca bu hafta köşemde sizlere bir cahilliğin ve bunun sonucunda meydana gelecek pişmanlığın çok ağır bilançosundan bahsetmek istiyorum…Öncelikle bu yazının içinde ki kahraman lütfen beni yanlış anlamasın ve sadece okusun amacım seni üzmek değil Z….P. Anlatılan olaydan etkilendim ve yazıyorum bu kişi benim kız arkadaşım aynı zaman da ablam gibidir.Bu kişi şuan da öyle bir bunalımda ki ne yaptığını bilmiyor. Sevememek herşeyi kolaylaştırıp bencillikte sınır tanıtmayan bir duygudur. karşınızdakinin çırpınışlarını göz ucuyla izler hayatınıza devam edersiniz, dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış modunda..arada üzülseniz de kıpırdamak istemez canınız, böyle bir rahatlık halindesinizdir, hoşunuza gider..
sizin için ne kadar kolaysa karşınızdaki için o kadar zordur.İsterseniz size bu olaydan azıcıkta olsa bahsedeyim.Öncelikle bu kişinin tek suçu bayan olması evet evet bayan olması neden mi?Çünkü kimseye söz söyleme hakkı yok ,itiraz etme hakkı da yok,ailesine karşı gelmede yok…Her halde olay anlaşılmaya başlandı. İsmini vermek istemiyorum Z.Y diye kısaltacağım bu arkadaşımız yıllardır abi dediği amca oğlu bu gün gelmiş nikahlı karım ol diyormuş ve kız da o şahsiyete karşı zerre kadar bir duygu hissetmiyor.Ama ailesi de yabancı ya gelin gitmesin diye bu şahsiyetle evlenmesini istiyor…
Neyse fazla uzatmak istemiyorum bir iki cümle ile bitiriyorum;Zorla güzellik olmuyor.Bırakın gençler kiminle evlenmek istiyorsa kalbinin seçtiği biri ile evlensin artık devir değişti.Öyle illa ailenin istediği kişi olacak diye bir adet kalmadı.Sen o karşı cinse karşı hiç bir ilgi duymuyorsan ileride nasıl mutlu olacaksın.
Aklıma gelmişken…Peki ya sevmek ne demektir; Sevmeyi istemektir. Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son bulduğu bir duraktır o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O’ndan anlaşılmayı beklersin, ne onu anlamayı. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasını. Beklediğin bir şey yoktur sevmeyi becermek dışında. Sevmek, gücenmemektir. Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi öğrenmek demektir. Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak ucuna koymaktır sevmek.Evet sevgili Z.Y şimdi vereceğin kararı iki defa düşünmeni istiyorum….

“Sevememek!!!” için 7 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.