Kategoriler
Öylesin Esti

Pampiş yada pampa tabirlerinden nefret ediyorum…

Son dönemde çıkarılan iki kelime, pampa eski tabir ile kanka yerine kullanıyormuş. Neden gerek duyuldu onuda anlamadım ama sinirlerimi zıplatıyor duyduğumda. Pampiş ide hilal cebeci sayesinde öğrendik, çok basit ve düşük seviye iki kelimeden ibaret olması duyduğumda darlatıyor beni.. Açık söylemek gerekirse pampiş kıçı, pampa da hiç büyümeyen ve hiç sevmediğim fransız kuçukuçularını anımsatıyor duyduğumda.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Pampiş yada pampa tabirlerinden nefret ediyorum…” için 3 yanıt

Bu konudaki düşüncelerinize katılıyorum. Yozlaşmadan da öteye geçildi artık. Kültür erozyonu değil “kültür çölleşmesi” yaşıyoruz. “Kan kardeşi” kelimesini kısaltıp “kanka” yaptılar. Yetmedi pampa yaptılar. Bunu da ekşi sözlük vb saçma sitelerde yazı yazan kişiler çıkarttı ortaya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.