Yılbaşında Nereye Gidilir? Neler Yapılır? 6

2017 yılının son günlerini yaşadığımız bu günlerde yılbaşı tatilini değerlendirmek için farklı yerlere gidebilirsiniz.Her ülkede yılbaşını kutlama etkinlikleri farklı olarak yapılmaktadır. Ülkemizde durgun olarak geçen yılbaşı kutlamaları özellikle Avrupa’da büyük hazırlıklar ile kutlanmaktadır. Avrupa’da yer alan ülkelerde aralık ayının başının itibari ile kutlamalar ve şehir süslemeleri başlıyor. Özellikle başkent ve turistik açıdan kalabalık olan bölgelerde 31 aralık gecesi büyük eğlenceler düzenleniyor. Avrupa’da çikolatası ile meşhur ülkeler olan Almanya, Hollanda, Belçika gibi yerlerde yılbaşına özel olarak çikolatalar üretiliyor. Eğer bir çikolata müptelasıysanız bu gibi ülkelerde yılbaşı tatilinizi geçirebilirsiniz. Yılbaşından gidebileceğiniz yerler;

1) Barcelona

Metropol ve liman şehri olan Barcelona’da yılbaşı kutlamaları 24 Aralık-6 Ocak arasında yapılıyor. Ilıman bir iklime sahip olan Barcelona’da yılbaşı gecesi geleneği olarak saat 12.00 da ağzından bir düzine üzüm yeme etkinlikleri yapılıyor. Bu geleneği yaparak yeni yıla giren kişilerin yıl boyunca şanslı olacaklarına inanılıyor.

barcelona

2) Paris

Eiffel kulesinin etrafında yapılan yılbaşı etkinliklerine katılım oldukça fazla oluyor. Şehrin genel havasında romantik bir etki olduğu için özellikle genç çiftler tarafından sıkça ziyaret edilen Paris yılbaşı gecesinde eğlencenin doruklarında oluyor. Eğer kalabalıktan ve eğlenceden rahatsız olmuyorsanız Paris sabaha kadar süren yılbaşı kutlamaları ile tam size göre!

paris

3) Prag

Avrupa’nın en güzel mimariye sahip şehirleri arasında yer alan Prag yılbaşı eğlencesinin çılgınca yaşandığı şehirler arasında yer alıyor. Ünlü köprü Charles köprüsünün üzerinde devasa büyüklükte havai fişek ve ışık gösterileri yapılıyor.  İhtişamlı mimariye sahip olan bu şehri yılbaşında ziyaret etmek sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

prag

4) Amsterdam

Özgürlüklerine düşkün olanlar için yılbaşını Amsterdam’da geçirmek muhteşem bir deneyim olacak. Amsterdam’da yer alan Red Light caddesi yılbaşında oldukça renkli ve kalabalık oluyor. Farklı deneyimler yaşamak isteyen kişilerin çoğu bu caddeyi mutlaka ziyaret ediyor. Şehrin en sevilen yer olan Dam meydanında havai fişek gösterileri arasında herkese açık bedava partiler ile sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

amsterdam

5) Roma

Dünyanın yaşayan en eski tarihlerinden birine sahip olan Roma benzersiz mimarisi ile yılbaşı gecesi yapılan kutlamalar ile misafirlerini oldukça etkiliyor. Daha sakin ve tarihi bir şehirde yılbaşını geçirmek istiyorsanız Roma çok doğru bir tercih olacaktır.

roma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.