Kategoriler
Bilimsel Makale Doğa ve Yaşam Eğitim - öğretim Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Toplumsal Konular

Küresel Isınma Haberlerinde Son Gelişme

Tüm dünya basınında büyük yer kaplayan küresel ısınma sorunu devletlerin de büyük bir sorunu. Küresel ısınmanın dünyanın sonunu getireceğine dair ortaya atılan görüşler ve uzmanların açıklamaları bugüne kadar aynıydı. Ancak son günlerde yaşanan bir gelişme ile küresel ısınma hakkında oldukça önemli veriler elde edildi. İngiliz İklim Araştırmaları Enstitüsü dünyanın en büyük iklim değişikliği araştırma kurumlarından biridir. Bu kurumda çalışan uzmanların birbirleri arasında yapılan yazışmalar bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilince tüm dünyanın tepkisine sunuldu.

 Küresel Isınma Haberlerinde Son Gelişme
Küresel Isınma Haberlerinde Son Gelişme

İncelenen mailler arasında bulunan dökümanlar ve yazışmalar tüm dünyanın karışacağını gösterecek nitelikte. BBC ‘nin bu konuda sürekli haberler yayınlanması önlenmeye çalışıldığı gibi, bu da bu iddaların doğru olabileceği düşüncesine aklımıza getirmiyor değil. Açıklanan dökümanlar sonrasında bu enstitüde çalışan uzmanların amacının; küresel ısınmanın önüne geçilmesse, durdurulması için herhangi bir önlem alınmassa, büyük bir sona yaklaştığımız doğrultusunda lanse ederek araştırmalarına devam edebilmeleri adına fon sağlamaya çalıştıkları olduğu düşünülüyor.
Çalınan özel yazışmalar sonucunda ele geçen dökümanlar da ise durumun hiçte bu kadar büyük bir çıkmazda olmadığı, dünyanın iklim sıcaklığının her yıl giderek arttığı söylenmesine rağmen aslında 2001 yılından beri yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın ısınmadığı yazmaktadır. Özellikle 12 Aralık tarihinde Kopenhag’da tüm dünya liderlerinin katılımının gerçekleşmesiyle yapılacak olan geniş çapta ki İklim Değişikliği Konferansının tehlikeye girdiği düşünülüyor. Bu konunun doğruluğunu ispatlamak amacıyla Amerika’da konuyla ilgili geniş çapta bir araştırma başlatıldı. Konferansın sonuçlarının bu bilgiler ışığında artık tehlikeye girdiği düşünülse de, bu bilgilerin ( bilim adamları arasında ki yazışmaların ) ortaya çıkarıldığı gün, 26 bilim adamı tarafından hazırlanan yeni rapor sonuçları ile beraber durum tamamen karıştı. Yeni hazırlanan iklim raporuna göre ise dünya iklimi beklenenden çok daha hızlı bir şekilde ısınmaya devam ediyor. Herkes tarafından merak edilen gerçeklerin en kısa sürede ortaya çıkarılması dünyanın geleceği açısından büyük önem taşıyor.

“Küresel Isınma Haberlerinde Son Gelişme” için 5 yanıt

satirik bir siirim geldi aklima arsivlerimden buraya eklemeyi uygun buldum.konu haliyle küresellik olunca ;)
sevgi ve saygi ile

ISI

(temperatuar)

Küresel isinma deklarasyonu
Konsantra motivasyona
Kriterler ataptasyon
Psikoterapisiz delirmeye!

Enflasyon depresyona
Izolasyon yasamaya
Sazli – sözlü ‘ sinanay,da yavrum sina – sinanay ‘(*)
Atomik parcalanma!

Yakup Icik

(*) Sezen AKSU hanimefendiye sonsuz saygilar sunuyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.