Aamir Khan En İyi Filmleri
Aamir Khan En İyi Filmleri

Bazen internette en iyi film tavsiyesi arayışı içerisinde olabiliriz. Şüphesiz Bollywood yıldızları arasında ön planlarda olan Aamir Khan’ın birçok filmleri de izlenmeye değer. Sadece büyük bütçelerle yapılmasından dolayı yada gişe rekorlarından dolayı size bu listeyi hazırlamadık. Biz Aamir Khan en iyi ve çok ses getiren filmleri olarak listemizi hazırladık. Gelin listemize geçelim.

Listemize geçmeden hemen önce ara ara sizlere Kuaza üzerinden farklı konularda film tavsiyelerinde bulunduğumuzu belirtelim. En son derlediğimiz film tavsiyesi yazımız ise motivasyonunuzu arttırabilecek yerli ve yabancı filmlerdi.

Aamir Khan En İyi Filmleri

Aamir Khan En İyi Filmleri
Aamir Khan En İyi Filmleri

Bu yazımızda girişte dediğimiz gibi kendi görüşümüzle ve İMDB puanları baz alınarak bir sıra oluşturulmuştur. Bu listede ise Aamir Khan‘ın en çok ses getiren filmleri bulunmaktadır. Aamir Khan başarılı bir oyuncu ancak birçok filmleri arasında bu filmlerin halk arasında yeri başkadır.

Lagaan

2001 yılında Hindistanda çekilen ve başrolünde Aamir Khan’ın bulunduğu bu yapım dramı oldukça iyi işlemiştir. 8.1 İMDB puanına sahip olan film gerek kurgusu gerek teması ile büyük bir hayran kitlesi elde etmiştir. Filmin konusu ise İngiliz sömürgesinde bulunan vatandaşların başından geçenlerdir.

Dil Chahta Hai

Yine 2001 yılında yayınlanan filmlerinde olan bu yapım Khan’ı Javed Akhtar ve Chandan Stonwant gibi kişilerle bir araya getirmiştir. 8.1 İMDB’ye sahip film aşka dair bakış açısını sonradan değiştiren 3 arkadaşı konu alır. Sevinci ve hüznü bir araya getiren yapım adeta bir ders niteliğindedir.

Mangal Pandey: The Rising

Filmin ana karakteri Pandey’a hayat vererek başrolü üstlenen Aamir Khan’nın bu yapımıda gözde filmleri arasındadır. Tarih dalında 6.6 iMDB ile 2005 yılında çıkış yapmıştır. Konusu 19. yüzyılda geçer ve Mangal isimli Hintli askeri konu alır. Mangal İngiliz Subayı olan Gordon ile oldukça samimidir. Çıkan bir sorun üzere bu ilişki bir sınava dönüşür ve Mangal çözüm yolu arar.

Rand De Basanti

2006 yılında vizyone giren ve 8.2 iMDB puanına sahip yapım bu sefer daha çok gençlere seslenir. Tarih, eleştiri ve gençlik tema ve alanında yerini almış ve oldukça dikkat çekmiştir. Konusunu özetleyecek olursak araştırmacı olan Sue’nin başından geçenleri konu alır. Sue Hint kültürünü araştırırken gençlerin batı kültürüyle yozlaştığını görür ve oldukça şaşırır.

Fanaa

2006 yılında vizyona çıkan bir aşk filmidir. Oldukça romantik bir kurguya sahiptir. 7.2 iMDB’ye sahiptir. Filmin konusu olarak ana karakterlerimizden Rehan’ın tur rehberi olarak karşılaştığı zorluklardan bahsedilir. Zooni isimli görme engelli genç bir kızla tanışır. Aralarında bir aşk olur ve Zooni göz amaliyati olduktan sonra Rehan’ı görmek ister ancak Rehan ortada yoktur.

3 Idiots

Çoğumuzun bildiği ve bir zamanların çok ses getiren filmlerinden olan gözde bir yapımdır. 2009 yılında vizyona giren ve 8.4 iMDB puanı almıştır. Ders niteliğinde olan yapım kesinlikle izlenilmesi gereken filmler arasına girebilmektedir. 3 genç mühendisin eğitimini ve başarılarını anlatır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.