Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Kadın ve Erkek Yazıları

Kadınlar vs. Erkekler

Şu sözleri herkesten duymuşsunuzdur ” yaa bu kız beni öldürecek.Bir türlü ne derdi var anlamıyorum , neden bana trip atıyor bilmiyorum..” Evet çoğu zaman bende anlamıyorum ancak şu da var ki biz erkekler genel olarak bayanlardan çok ama çok daha yalın varlıklarız.Onlar kadar derin düşüncelerimiz yok. Bayanların erkekleri belli aralıklarla test etme yöntemleri vardır. Örneğin , yazı gelirse ben senin tura gelirse sen benimsin gibi bir mesaj gelirse sakın ola yazı yada tura demeyin. Bittiniz andır. Çünkü bu aldatmacalı bir sorudur.Sizin vereceğiniz en akıllıca cevap  ” ben daima seninim ” olmalı ki bu sınavı da başarı ile geçin.

Buna benzer daha birçok örnek verebilirim ama asıl mevzu bahis bayanların daha küçük ayrıntılar ile ilgilenmesidir.Bizler alışveriş yaparken özellikle de kıyafet alırken mümkün olduğunca ilgi çekmeyen , tek renk  ve daha sade olan şeyleri tercih ederken , bayanlar tam aksi yönde çok daha alengirli ,renkli mümkünse aksesuarı bol kıyafetler tercih eder.Ve bende her erkek gibi ne zaman alışverişe çıksam ‘bu modacılar sadece bayanlara mı çalışıyor kardeşim ‘ demeden duramıyorum…

Şimdi de sıra bizde… Bizlerde de çoğu zaman bir şikayet durumu vardır. Her zaman ” bayanlar çok şikayetçidir ” derler ama benim etrafında şikayet edenlerin %90 çok acıdır ki ERKEK. Çünkü bayanların büyük bir çoğunluğunda az ile yetinme elindekini en iyi şekilde kullanma vardır. Ben telefonumu değiştirmek isterken kız arkadaşım ” bu benim işimi görüyor , bozulunca alırız yenisi ” demektedir.Ya da en basit örnek annelerimizin mutfak parasından arta kalanları biriktirip neler aldığını bir düşünün… Benim annem o paralarla bulaşık makinesi almıştı. Unutmayın ki her kadın birer anne ve neredeyse her anne birer borsacıdır.

“Kadınlar vs. Erkekler” için 2 yanıt

Güzel bir yazı özellikler her kadın bir annedir atfı çok yerinde ve doğru. Sokakda kadınlara yapılan çirkin hareketlerin aslında yapanın annesine, kızına, karedeşine yapılabileceğini unutmamak gerek.

Çok teşekkürler , birde erkek her şeyi yapar ama bayanlar yapamaz tabumuz var . umarım onuda en yakın zamanda yıkarız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.