Soğuk havaların yavaş yavaş etkisini gösterdiği bu günlerde saçlarınızı kışa hazırlayacak önerileri derledik.

Saçlarınız ve cildinizi kışa hazırlamak için yoğun bakımlar yapmanız gerekir. Bakımları yaparken mutlaka kendi saç veya cilt tipinizle uygun olanları seçmelisiniz. Yaz sıcağından kış soğuğuna geçerken saçlarımız yıpranır. Özellikle nemini kaybeder. Gerekli bakımlar yapılmadığında saçlar kış aylarında cansız, elektriklenen ve çabuk bozulan bir hal alır. Kış aylarında sürekli yağmur, kar ve rüzgar olduğu için saçlar iyice yıpranıp zor şekil alıp çabuk bozulan bir yapıda olmaktadır. Bu durumu önlemek için kışa hazırlık yaparak saçlarınızı sağlıklı ve güçlü bir hale getirebilirsiniz. Saçlarınızın tipi hangi bakım şeklini uygulayacağınız açısından önemlidir. Örneğin kırık ve kuru saçlara sahipseniz çok yoğun bir nem bakımı yapmalısınız. Veya saçlarınız çabuk elektrikleniyor ise bunu önleyici bir bakım üzerinde yoğunlaşmanız gerekir. Aşağıda yer alan kışa hazırlık saç bakım önerileri arasından saç tipinize ve sorununa en uygun olanı seçip uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı Kışa Hazırlayın!

Nem Bakımları

Saçlarınızın kış aylarında güçlü, elektriklenmeyen, kırılmayan, kurumayan bir yapıda olması için nemini kaybetmemiş olması gerekir. Sıcak havalardan soğuk havalara geçişte saçlar hava değişikliği nedeniyle kolayca yıpranabilir. Bu yıpranmanın önüne geçme saçları soğuk havaya hazırlamak için ihtiyacı olan nemi doğal yağlardan bulabilirsiniz. Argan, zeytin, menekşe, yılan, üzüm çekirdeği yağı gibi çeşitleri alıp aynı oranda karıştırın. Daha sonra tüm bu karışımı diplerden başlayarak tüm saçınıza güzelce sürün. Tüm saça sürdükten sonra saçınızın daha da nemli olması için üstünü sıcak havlu ile kapatın ve en az 1 saat bekletin. Bu formülü haftada 1 kez uyguladığınızda saçlarınız tüm kış boyunca güçlü ve sağlıklı kalacaktır.

Nem Bakımları

Şampuan ve Yan Ürünler

Mutlaka saç tipinize uygun bir şampuan kullanın. Saç sorununuz ne ise bu soruna yönelik bir şampuan kullanmanız gerekir. Duş öncesi ve sonrası saç peelingi, kremler, yağlar, serumlar kullanmanızı tavsiye ederiz. Sadece şampuan kullanmak bir süre sonra saçlarınızın kurumasına neden olur. Saçlarınızın güçlü ve kurumaması için yan ürünlerden destek alın. Son olarak kışa saçlarınızı hazırlarken bir süre ısı ile şekil vermeyi bırakın. Isı uygulamak saçın yapısını bozduğu gibi nem dengesinin de yok olmasına neden oluyor. Kış öncesi bir süre ısı uygulamayıp saçlarınızı dinlendirmeniz eski sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Şampuan ve Yan Ürünler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.