Sonbahar Aylarında Kullanılması Gereken Ürünler

Yaz mevsiminin yavaş yavaş son bulması ile beraber, bahar aylarına geçiş yaşamakta zorlanılan bir dönemdeyiz. Sonbahar dönemi itibari ile vücutta, değişen hava şartlarına uyum sağlamak için belirli evrelerden geçer. Ciltte kuruma ve çatlama en çok sonbahar ve kış aylarında görülür ki bunun nedeni; havadaki sıcaklığın ve nemin yok olarak tamamen soğuk bir havanın cilde temas etmesidir. Bu durumu cilt açısından en zararsız şekilde atlatmak ve doğru bir geçiş yapabilmek için uygulanması gereken bazı adımlar vardır.

-Nemlendirici kremleri her zamankinden daha fazla kullanmak bu dönemde cilt için yapılacak en doğru eylemdir.
-Cilt bakım maskeleri uygulamak ya da ciltteki ölü derileri vücuttan arındırmak için peelingler yapmak da vücudun soğuk hava şartlarına alışmasına yardımcı olacaktır.
-Havaların soğuması ile bir anda çok sıcak su ile duş alma gibi cilde zarar verici durumlardan kaçınılmalıdır.

Sonbahar aylarında kalınlaşan kıyafetlerin ve kuruyan cildin tek çözümü kişinin kendini sıcak ve nemlendiricileri yanında tutması ile sağlanır. Bu anlamda da kesinlikle cildi nemlendiricilere boğmak gibi yanlış anlaşılmalar yaşanmamalıdır. Akla geldikçe, dışarıya çıktıkça veya tuvaletten çıkınca elleri nemlendirmek daha doğru olacaktır. Gece yatarken mutlaka el, ayak ve dirsekleri nemlendirerek yatmak her mevsim için daha faydalıdır.

Özellikle elleri, parmakları ve dirsekleri gün içerisinde tekrar tekrar nemlendirmek bu mevsimleri sıkıntısız bir şekilde atlatmaya yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.