Fiziksel kusurları düzeltme sanatı olan estetik ülkemizde her geçen yıl gelişiyor ve estetik yaptıran sayısı da artmaya devam ediyor.

Tıp sayesinde artık insanlar sevmedikleri fiziki özelliklerini kolayca değiştirebiliyor. Özellikle yüz bölgesinde estetik sayesinde yapılan müdahaleler ile bambaşka bir insana dönüşmek günümüz şartlarında mümkün. Türkiye’nin sürekli gelişen estetik sektörü özellikle Arap ülkeler başta olmak üzere birçok yabancı ülke vatandaşının ülkemize gelmesini sağlıyor. Arap erkekleri en fazla saç ekimi konusunda ülkemizi ziyaret ederken kadınları ise dudak estetiği için geliyor.Estetik uzman kişiler tarafından doğru bir şekilde yapıldığında ortaya iyi işler çıkarmaktadır. Günümüzde kadınlar trendler nedeniyle estetik konusunda sağlıklarını hiçe sayarak hareket etmektedir. Dudağı, kalçayı, göğüsleri fazla büyütmek ilgi çekmek yerine itici bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. bu yüzden doğru miktarda estetik müdahaleler yaptırmak gerekir.

Günümüzün Estetik Trendleri

Burun Estetiği

Burun estetiği günümüzde çoğu kişinin başvurduğu bir cerrahi müdahaledir. Burun kusurları, sorunları, nefes almada zorlukları gibi durumları estetik ile kolayca çözebilirsiniz. Burun küçültme, burun eğriliği düzeltme, hokka bir buruna sahip olmak için estetik yaptırabilirsiniz. Burun estetiği günümüzde botoks uygulamaları ile de kolayca yapılabilmektedir. Botoks uygulamaları sadece şekil vermede uygun olmaktadır. burun eğriliği, kemik ve nefes sorunu için cerrahi estetik müdahalesi gereklidir.

Burun Estetiği

Dudak Botoksu

Son zamanlarda artan büyük dudak trendi nedeniyle çoğu kadın dudak büyütme estetiği yaptırmaya başladı. Ülkemizde çok fazla yapılan bu estetik doğru yerde yapılmalıdır. Yanlış yerlerde yapıldığında dudakta kalıcı zararlar bırakabilmektedir. Diğer ülkelerden gelen çoğu kişi ülkemize dudak estetiği yaptırma amacı ile gelmektedir. İnce dudaklı kişiler hayal ettikleri dudak büyüklüğüne dudak estetiği sayesinde kolayca kavuşabilmektedir.

Dudak Botoksu

Liposuction

Vücuttaki yağlanma, fazla yağ ve kilo sorununu çözmek için bölgesel zayıflama konusunda tercih edilen liposuction etkili sonuçları olan bir yöntemdir. Özellikle basen, kalça ve karın bölgesinde yağlanma sorunu olan kişiler tercih etmektedir. Lazer enerjisi ile bölgesel yağlar parçalanır ve bir süre vücuttan atılması için diyet, spor yapılır. Doğru uygulandığında ve sonrasında özel çorabı giyildiğinde ortaya çok iyi sonuçlar çıkabilmektedir.

Liposuction

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.