Windows 10 için Ücretsiz Yükseltme Seçeneği 5

Geçmişten günümüze gelişerek değişen Windows, muhtemelen yaz aylarında tam sürümüyle tanışacağımız serinin son veli ahtı Windows 10 versiyonunu bizlere sunacak. Birçok lisanslı Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcısının görev çubuğunda dikkat çeken küçük Windows 10 ikonuna tıklayarak, sınırlı sayıda ücretsiz yükseltmeye izin verilecek olan yeni sürümü, şimdiden rezerve etmek için yapmanız gereken birkaç adımlık bir işlem var.

Gerek sosyal medyada gerekse teknoloji kulislerinde birçok kez üst sıralarda yer alan Windows 10 haberleri, gündemi uzun süre meşgul etmişti. Geliştirme sürecinin sona yaklaşılmasının ardından ücretsiz yükseltme sürümünün aktif edilmesiyle kullanıcıların bir anlamda ilgilisini ölçmek ve yeni sürüm çıktığı anda sınırlı sayıda lisanslı kullanıcının hizmetine sunmak için böyle bir yol tercih edildi.

Peki, Windows 10 ücretsiz yükseltme rezervi nasıl yapılır? Arama motorunda kullanıcıların sıklıkla aradığı bu sorunun cevabını sizler için birkaç işlem basamağında anlatıyoruz.

windows-10-yukseltme-nasil-yapilir-1

Tekrar belirtelim ki Windows 10 yükseltme ikonu sadece Windows 7 ve Windows 8.1 lisanslı sürümlerinde ve güncellemeleri açık olan işletim sistemlerinde aktif olarak beliriyor.

**İpucu: Windows 10 sürümünü ücretsiz olarak yükseltebilmek için bilmeniz gereken en önemli nokta, lisanlı bir Windows sürümü kullanıyor olmanız ve güncellemelerinizin açık olması gerekmektedir.

windows-10-yukseltme-nasil-yapilir-2

Eğer işletim sisteminiz lisanslı ve güncellemeleri açık ise görev çubuğunda beliren Windows ikonuna tıklayarak “ücretsiz yükseltme sürümünü rezerve et” butonuna tıklayıp, e-posta adresi doğrulaması yaparak, üç adımda Windows 10 tam sürümü ücretsiz yükseltme için rezerv işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Ücretsiz Windows 10 Sürümünüz Rezerve Edildi!

İşlemi tamamladıktan hemen sonra bir onay e-postası alacaksınız. Bu e-postayı doğrulayarak işlemi sona erdireceksiniz. Bu aşamadan sonra artık Windows 10 sürümünün çıkmasını hep birlikte bekleyeceğiz. Ancak bilmeniz gereken önemli bir nokta da Windows 10‘u ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilmeniz için hard diskinizde 3 GB lık boş bir alan olması gerekiyor.

windows-10-yukseltme-nasil-yapilir-3

Windows 10 ücretsiz rezerve için Windows ikonu görünmüyor, ne yapmalıyım?

Windows 10 sürümünü ücretsiz olarak yüklemenize imkan tanıyan Windows ikonu görev çubuğunda belirmemiş ise kullanmakta olduğunuz Windows 7 veya Windows 8.1 sürümünüzün lisanslı olduğundan ve son güncellemeleri aldığınızdan emin olun. Windows işletim sisteminizin lisanslı olduğundan eminseniz son güncellemeleri açarak güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.