nerelerde e kitap satılır
nerelerde e kitap satılır

Birçok kişinin bu aralar dikkatini çeken konulardan biri ise İnternetten gelir elde etme yöntemleri. Bu tema altında Grafik Tasarım Yaparak İnternetten Para Kazanma ve Blog Açarak Para Kazanma Yolları olarak yazılar yazdık. Bu yazımızda ise e-kitap yazarak para kazanma yöntemi altında daha çok nerelerde e-kitap satılır bu konuyu ayrıntılı göreceğiz.

Kısaca E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Kısaca dedik çünkü aslında detaya girilse uzun uzun anlatabiliriz. İnternetten gelir elde etme yöntemlerinden gözden kaçan bir yol olan e-kitap sektörü sizlere iyi gelir sağlama konusunda yardımcı olabilir. Hayalinizde yazmak istediğiniz bir roman, hikaye veya bilgilendirici bir kitap varsa bu fikrinizi hayata geçirmeniz aslında çok zor değil.

nerelerde e kitap satılır
nerelerde e-kitap satılır

Normalde bir kitap bastırmak artık eskisinden biraz daha karmaşık. Ya yazdığınız kitapla geniş bir kitleye sahip olmanız ya da büyük miktarlar ödeyerek kitabını bastırmanız gerekiyor. Buna gerek kalmadan hayallerinizi parça parça kağıda dökerek belki aylar belki yıllar sonra bir eser oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu eseri yüksek mevlalar ödemeden önce E-kitap olarak sonra kişisel yayıncılıkla satabilir eğer kitabınız tutulursa basılı hale getirebilirsiniz.

Nerelerde ve Hangi Sitelerde E-Kitap Satılır

nerelerde e kitap satılır
nerelerde e-kitap satılır

Burada dikkatinizi çekmek istediğimiz bir nokta ise siz bir kitap yayınladıktan sonra bu kitap ömrünüzün sonuna kadar size para kazandırabilir. Boş zamanlarınızda derlediğiniz bir kitap uzun yıllarca önemli bir gelir kaynağına dönüşebilir. Bu konuda kitabı yazmak kadar önemli olan konu ise hangi sitelerden e-kitap satabileceğiniz. Gelin piyasada en çok kullanılan sitelerden biraz bahsederlim.

Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar
Google Play Kitaplar

Hiç Google Play Kitaplardan bir kitap indirip okudunuz mu? Bu platformda yayınlanan birçok kitabın sahibi sizin bizim gibi ek gelir elde etmek isteyen insanlar. Sizde yazdığınız bir kitap PDF formatında Google Play Kitaplar iş ortaklığı sayesinde yayınlayabilir yaklaşık %60 telif komisyonuyla bu platformda yayınlayabilirsiniz.

Amazon KDP

Amazon KDP Kitap
Amazon KDP Kitap

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon e ticarete kitap satışlarıyla başlamış bir platform. Bu platformda birçok kişi ister e-kitap satabiliyor ister kişisel yayıncılıkla siparişe göre basılı kitap. Kişisel yayıncılığa farklı bir makalemizde ayrıntılı bahsederiz. Bu platformda e-kitap okuyucular için kitap yayınlanması üzerine kitabınız epub formatında olmalı. Bir diğer önemli nokta ise bu platformda şuanlık Türkçe kitap satılmıyor, İngilizce olarak kitabınızı yayınlamanız gerekiyor. En son şart kişisel yayıncılığı içinde geçerli.

Rakuten Kobo

Rakuten Kobo
Rakuten Kobo

Amazon KDP gibi e-kitap okuyucularla bilinen bir diğer platform Rakuten Kobo. Amazon’un tersine yavaş yavaş Türkiye’ye de açılan platform Türkçe kitapları da kabul etmekte. Dolar üzerinden kitaplarınızı satabildiğiniz bir platform olan Kobo yine e-kitap okuyucu firması olduğu için epub formatında kabul etmektedir.

Publitory

Publitory.
Publitory.

Biraz daha yukarıdakilere ek bonus bir site olan platform hala beta sürecinde. Bu site üzerinden kitap format sorunu yaşamadan size sundukları araçlarla ister bu sitede kitabınızı yazın ister yazdığınız kitabı istediğiniz formata çevirip satışa sunun. Bu platformun en büyük artısı ise telif komisyonunuzun %90 gibi yüksek bir mevla olması. Bu platformda ise EUR üzerinden ister ücretsiz ister en az 0.99 EUR’dan kitabınızı satabilirsiniz. Türkçe dahil birçok dilde kitabınızı yayınlayabilirsiniz. Burda dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta ise para çekme limitinizin en az 100 EUR olması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.