Reklam gelirlerinizi artırın ve web sitenizi tatil sezonuna hazır hale getirin

Yaz sezonu, tüm gücüyle hediyeler alan, evini dekore eden ve kendileri için özel şeyler satın alan alışverişçileri ile yılın en yoğun zamanıdır. Geçen yıl Şükran Günü öncesi, yayımcı ve reklamcılar için büyük bir fırsat olan 3 milyar dolar online satış sayesinde bir rekora imza atıldı. Bu yıl, tüketici takviminin en yoğun olduğu bu dönemde, online satış fırsatından en büyük payı elde etmek için müşteri çekmenin tam zamanı!

Tatil sezonu hazırlıklarında size yardımcı olabilecek aşağıdaki ipuçlarına göz atabilirsiniz:

İpucu 1: Tatil sezonu gittikçe büyümeye devam ediyor

Her yıl tatil sezonu daha da erken başlayarak büyümeye devam ediyor. Geçen yılın tüketici harcamaları, bugüne kadar görülen en büyük harcama olmakla beraber, mevsimsel reklam kampanyaları haftalarca ve aylara sürmeye devam ediyor.

Peki neden sitenize reklam kampanyaları ekleyerek bu tüketim çılgınlığından avantaj elde etmiyorsunuz?  Bunun için ilk adım, sitenizdeki reklamları satmak ve yönetmek için doğru aracı seçmek olmalıdır. Daha sonra reklam yerleştirilecek alanın optimize ve reklam dostu olduğundan emin olun. Son olarak yeni reklam öğeleri eklemeyi düşünüyorsanız AdSense’ i çalıştırın ve nasıl bir performans gösterdiğini gözlemleyin. Ve farklı formatlarını da deneyerek sayfanız ve müşterileriniz için hangisinin daha iyi olduğuna karar verin.

İpucu 2: İçeriğinizi kullanıcıların aradığı şeye göre ayarlayın

Tatil alışverişi sezonu, AdSense kullanıcılarına büyük fırsatlar sunuyor. Luth Research’ı ayarlayarak insanların alışveriş tercihlerini yakından takip edebilirsiniz. Örneğin, bireyler alışveriş yolculuklarına “erkekler için küçük aletler” veya  “diz üstü bilgisayar” gibi arama terimleriyle başlayabilirler; ancak bu birkaç hafta sonra belirli modeller ve ekran boyutları aramalarıyla bitebilir. Bu nedenle, kitlelerin dikkatini çekebilmek için, bu ipuçlarını kullanarak bir içerik stratejisi oluşturun.

Tatil sezonu boyunca tüketicilerin satın alınacak birçok eşyaları ve sınırlı bir zamanları vardır. Bunun için onların nasıl bir alışveriş gerçekleştirdiklerini ve tatilde yapılacaklar listelerini hazırlarken mobiz cihazlarını nasıl kullandıklarını araştırın. Kullanıcılar satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, “Fikre ihtiyacım var” ve “Bilmek istiyorum” anları oluşturarak onlara alışveriş yolculuğunda ilham verin. Bu anlardan en iyi şekilde faydalanmak için, kitleleri sitenize çekmeye yardım edecek kılavuzumuza göz atın.

İpucu 3: Yereli tercih edin

Reklamlarınızı bir üst seviyeye taşımaya ve AdSense yerel reklamlarını uygulamaya ne dersiniz? Bu yeni reklamlar kullanıcılara;  mobil cihaz, tablet ve bilgisayarlardan sitenizi daha hızlı ve  etkili bir şekilde kullanma imkanı sağlayacak.  Yerel reklamlar 3 kategoriden oluşmaktadır:  Yayın İçi (feed), Makale İçi ve Eşleştirilen İçerik. Bu ürünlerin hepsini aynı anda veya teker teker kullanabilirsiniz.  Bunlar; mükemmel bir kullanıcı deneyimi, farklı ekran boyutlarında harika bir görünüm ve büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Buna ek olarak, bu uygulamanın; görüntülenen toplam reklam sayısını, sitelerin performansını ve müşteri memnuniyetini artırdığı gözlemlenmiştir. Daha iyi bir görüntülenme oranına sahip olmak için bu makaleyi inceleyin.

Son olarak, tatil dönemlerinde “AdSense For Search” kullanıcılara daha iyi bir  arama deneyimi sunmaktadır. Aynı zamanda arama trafiğinden para kazandırmakta ve tüketici alışkanlıkları hakkında size raporlar sunmaktadır.

Umuyoruz ki tüm bu ipuçları, tatil sezonunda gelirlerinizin daha da artmasına yardımcı olacaktır.


** Nedir (makaledeki terimler ve aciklamaları)

Şükran Günü (Thanksgiving Day veya sadece Thanksgiving), ABD’de ve Kanada’da hasata ve geçmiş yılın tüm nimetlerine şükretmek için kutlanan bir ulusal bayramdır. İki ülke arasındaki boylam farkının getirdiği farklı hasat takvimi nedeniyle, Şükran Günü, Kanada’da Ekim ayının ikinci pazartesi günü, ABD’de ise Kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanır. Devamı wikipedia‘da

Kuaza ekibi “İyi tatiller” diler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.