Google adsense kazançlarda gün içerisinde neden kesinti yapıyor? Cevabı burada

Bazen google adsense kazançlarınız gün içerisinde farklılık gösterebilir. Örnek 50 TL kazandığınızı görüyorsunuz ama 1 saat sonra tekrar baktığınızda kazançlarınız 35 TL olarak görünüyor. Google Adsense bu aradaki kesintiyi neden yapıyor, konumuzda bu soruya cevap vereceğiz.

Bu konuda google adsense ekibine bilgi vermiştim, sayın Batu beyde olumlu ve hızlı bir şekilde geri dönüşü açıklayıcı bir şekilde yapmıştı (Google adsense destek ekibinin hepsi yardımcı ve olumlu geri dönüşler yapıyor), şimdi destek mailinden bir alıntı yaparak, gün içerisinde kazançlarımızdaki kesintinin yada anlık düşüşlerin neden kaynaklandığını anlatalım size.

Kazançlardaki gün içerisindeki oynama tamamen eşzamanlı ve gecikmeli olarak çalışan 2 farklı filtremele sisteminden kaynaklanmaktadır. İlk sistem tıklama olur olmaz anında tıklama lokasyonuna, kullanıcı davranışına göre tıklamanın geçersiz olup olmadığına karar veriyor. Bundan ilerleyen saatlerde de ikincil filtreler gün içerisinde oluşan trendleri göz önüne alarak geriye dönük bir inceleme daha yapıyor, haliyle sizler de tahmini kazançlarım bölmesinde değişen rakamlar görebiliyorsunuz.

Cevapda da göreceğiniz gibi bu tamamen adsensenin filtreleme sistemi ile alakalı bir olaydır. Endişelenecek birşey yok, Google Adsense ne hakediyorsanız onu size zaten kazandıracaktır. Ayrıca böyle durumlarda google adsense forumundan yada yetkiniz varsa mail ile destek almanızı tavsiye ediyorum, çünkü çoğu sitede insanlar bilip bilmeden google adsense veya destek ekibi hakkında değişik söylemlerde bulunuyorlar.

Nasıl diyorlardı ? Kızgın sirke, küpüne zarar! Yersiz ama güzel bir söz :)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.