adobe Incopy nedir
adobe Incopy nedir

Adobe InCopy metin yazarlarının, editörlerin ve grafik tasarımcıların oldukça kullandığı metin işleme aracıdır. Bir metini yazma işleme, birleştirme veya düzeltme tarzı birçok konuda InCopy size gelişmiş imkanlar sunar. Bir yandan InDesign uygulamasını da kullanarak eş zamanlı şekilde bir ekiple yazınızın veya kitabınız aynı anda birçok özelliğini düzenleyebilirsiniz. Gelin Adobe InCopy nedir ne işe yarar, nerelerde kullanılır; görelim.

Adobe InCopy Nedir?

adobe InCopy
adobe InCopy

Adobe InCopy temelinde bir metin editörü yani yazma ve düzenleme aracıdır. Temel anlamda Microsoft Word’de de benzemektedir ancak birçok farklı gelişmiş imkana sahiptir. Sonuçta Adobe çatısı altında bulunun bir program olduğu için diğer Adobe programlarıyla entegre çalışıldığında ortaya muazzam eserler çıkabilmektedir.

Adobe InCopy uygulamasının en yaygın kullanımı özellikle bir ekiple dergi, gazete, kitap gibi ürünlerin hazırlandığı durumlardır. Adobe InCopy sayesinde InDesign uygulamasıyla entegre çalışarak yazı veya eserin mizanpaj ayarlarını, grafik özellikleri ve her türlü ince ayarı bir ekiple eş zamanlı şekilde düzenlenebilir.

Adobe InCopy Ne İşe Yarar?

Elinizde hazır bulunan birçok belgeyi kolay bir şekilde birleştirebilir her türlü yazı formatındaki belgeyi bu program aracılığıyla düzenleyebilirsiniz. Hazırladığınız yazının görünümünden dil bilgisi düzenlemesine kadar birçok düzenlemeyi gelişmiş araçlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Adobe InCopy nedir ne işe yarar
Adobe InCopy nedir ne işe yarar

Adobe InCopy sayesinde iş akışları da oluşturabilirsiniz. Daha önceden hazırladığınız yazılarınızı belli sıralarda ve tarihler yayınlayabilir veya planlayabilirsiniz. Buna benzer bir avantajı ise yazının yapım aşamasında istediğiniz şekilde ortak ekip çalışması için paylaşabilirsiniz.

Adoba InCopy’de yapılan ekip çalışmlarında aynı anda birçok kişinin o yazıyı düzenlemesi ve bu anda bir kaosun oluşmasının engellenmesi mümkündür. Yazınızın neresinin değiştiği ve kim değiştirdiğini an be an takip ederek sizde düzenlemenizi yapabiliyor, ekibinizle iletişim halinde kalabiliyorsunuz.

Uygulamanın avantajlarından biri ise birçok dil desteği sunması ve bu diller arasında orta doğu dillerinin bulunması. Tabi bu diller arasında Türkçe’nin de bulunması Türkiye için oldukça yararlı olmakta. Bu dil desteği sayesinde hem otomatik düzeltme gibi araçları kullanabilir hem de zaten basit olan arayüzü tam anlamıyla öğrenebiliriz.

adobe incopy nedir, in design
adobe incopy ve indesign

Saymayla bitmeyecek imkana sahip bu uygulama da basım yayıncılık alanında Adobe InDesign gibi programlarla çok kullanılan bir uygulamadır. Ülkemizde de özellikle profesyonel anlamda çok kullanılmaktadır. Ayrıca bu uygulama ve InDesign kullanılarak gazete, kitap, dergiler oluşturulmaz. Adobe Illustrator, Adobe Photoshop gibi birçok program yardımıylada entegre çalışarak güzel işler çıkarabilirsiniz. Biz de sitemizde sizin için neredeyse tüm Adobe programlarının açıklamasını yaptık. Dilediğiniz programı sitemizde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.