Ana Sayfa Programlar dünyası Bilgisayar programları Adobe Acrobat DC Nedir, Ne İşe Yarar, Avantajları Neler?

Adobe Acrobat DC Nedir, Ne İşe Yarar, Avantajları Neler?

0
Adobe Acrobat DC Nedir, Ne İşe Yarar, Avantajları Neler?
Adobe Acrobat dc nedir ne işe yarar

Adobe Acrobat DC bir program değil daha doğrusu bir yazılım ailesidir. Adobe Acrobat DC başlığı altında birçok Windows, Mac, İos ve Android uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaların bazıları ücretsizken bazıları ise belli aboneliklerle satılmaktadır. Bu yazılım ailesinin temel amacı ise iş ve günlük hayatta çokça kullanılan PDF’e dair herşeyi verimli bir şekilde kullanmaktır. Gelin Adobe Acrobat DC Yazılım ailesi nedir, ne işe yarar ve avantajları neler; yazımızda görelim.

Adobe Acrobat DC Nedir

Adobe Acrobat DC, Adobe’nin web servisleri kategorisi altında oluşturulmuş bir yazılım ailesidir. Temel amaçları PDF (Portable Document Format) formatındaki dosyaları görüntüleyebilme, düzenleme, değişiklikler yapma ve yayınlama gibi birçok kolaylık sağlamasıdır. Adobe firması dijital ortamın tüm ihtiyaçlarına çözüm yolu bulmakta ve PDF ile ilgili aklınıza gelecek tüm sorulara Adobe Acobat ailesi cevap verecektir.

Adobe Acrobat DC Nedir
Adobe Acrobat DC Nedir

Adobe Acrobat’ın duyuran ve bu yazılım ailesi içerisinde en yaygın kullanılan program Adobe Acrobat Reader yazılımıdır. Bunun temel sebebi ise hala her bilgisayarda olması gereken ve ücretsiz bir yazılım olmasıdır. Adobe Acrobat Reader nedir derseniz şöyle açıklayalım. Bu programla ücretsiz kullanımla her türlü PDF dosyasını görüntüleyebilir, yazdırabilir ve temel değişikler yapabilirsiniz.

Adobe Acrobat DC Ailesi

Bu aile içinde Reader dışında birçok programda bulunmakta. Temel olarak Adobe Acrobat DC Pro üyeliğinizi aldığınız bu programların çoğuna erişim sağlayarak PDF ile yapabileceğinizin sınırları olmayacaktır. Gelin bu yazılım ailesinde kimler var önce onları görelim. Verdiğimiz linklerle diğer aile üyelerini bulabilir veya bahsi geçen programı indirebilirsiniz.

adobe acrobat
adobe acrobat

Windows ürünleri:

Mac OS ürünleri:

 • Adobe Acrobat DC Pro
 • Adobe Acrobat Reader DC

 Mobil uygulamalar:

 • Android, iOS veya Windows Phone için Adobe Acrobat Reader
 • Android veya iOS için Adobe Fill & Sign
 • Android veya iOS için Adobe Sign
 • Android veya iOS için Adobe Scan

Web uygulaması:

Adobe Acrobat DC Ailesi Ne İşe Yarar ve Avantajları Neler?

Adobe Acrobat ailesi size temel olarak her koşulda dosyalarınızı kolaylık düzenlenmenizi ve birçok format arasında değişiklik yapmanızı sağlar. Bu kolaylıklarla hareket halinde dahil tek tıkla dosyanızı gönderebilir, yayınlayabilir, çıktı alabilirsiniz. Gelin maddeler halinde ücretli üyeliğin avantajları dahil bu ailenin sunduğu imkanlara bakalım.

adobe acrobat nedir ne işe yarar
adobe acrobat nedir ne işe yarar
 • Hareket halindeyken işiniz aksamaz:Hareket halindeyken bile PDF üzerinde daha fazla işlem yapabilmenizi ve Acrobat Reader mobil uygulamasındaki üstün çevrimiçi hizmetler sayesinde işlerinizi tek tıkla halletmenize imkan sunar. PDF oluşturmak, düzenlemek, dışa aktarmak, organize etmek, paylaşmak veya imzalamak isterseniz eğer bilgisayar, tarayıcı ve mobil aygıtlar dahil çoğu platformda anında erişim özelliğiyle aygıtlar arası geçiş yapabilir, istediğiniz yerde istediğiniz cihazla işlerinizi halledebilirsiniz.
 • Taranmış belgeleri düzenleyin: Mobil aygıtınızın veya cihazınızın kamerasıyla çektiğiniz belgeleri otomatik font eşleştirme özelliği sayesinde direk olarak PDF formatına aktarabilirsiniz.
 • Korumalı PDF dosyaları oluşturun: Acrobat’tan veya popüler Microsoft Office uygulamalar sayesinde yüksek kaliteli ve güvenlikte PDF dosyaları oluşturun. Dosyalarınıza güvenliğinizi sağlayacak, kopyalanmasını veya yazdırılmasını engelleyecek kısıtlamalar koyun.
 • PDF dosyalarınızı birçok Office formatında dışa aktarın: Fontları, formatı ve tasarımları koruyarak PDF’leri Word, Excel veya PowerPoint gibi birçok formata basit şekilde dönüştürün.
 • Dropbox, Box, Google Drive ve OneDrive ile çalışın: Acrobat DC’de çalışırken Dropbox, Box, Google Drive veya Microsoft OneDrive yazılımlarıyla basit bir şekilde sekronize çalışabilirsiniz.
 • İstediğiniz yerden her türlü belgeyi imzalayın:Bir form dolduracağınız veya imzalayacağınız zaman otomatik doldurma özelliği ile de istediğiniz zaman işlerinizi masa başında olmadan bilr düzene koyun.
 • Hassas bilgileri silin: Metin, görüntü ve dosyanızın meta verileri bulup hassas bilgi içeren verileri kalıcı olarak kaldırın.

***

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.