İlluminati Nedir? İlluminati Faaliyetleri nelerdir?

İlluminati: batıl inançlara, ön yargılara ve dinin sosyal hayat üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı gelmek amacıyla kurulmuş olan bir örgüt olarak bilinir illuminati.

Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku bölümü profesörlerinden Adam Weishaupt liderliğinde açılmıştır. Newton’cu pozitif bilimi geliştirmek için kurulduğu bilinmektedir. Önemli amaçlarından biri insanların özgür düşünmesini sağlamak ve bu düşünceleri dinsel düşüncelerden arındırmaktır.

İlluminati Faaliyetleri

Aralıksız olarak geliştirmeye uğraştıkları Yeni Dünya Düzeni hedefine yaklaşmayı gerçekleştirdikleri çeşitli yazarlar tarafından dile getirilen bir düşünce yapısı. Bu hedefin amaçlarından biriside dünya düzenini değiştirip tek devlet, tek bayrak, tek dil ve düşünce kavramını yaymak olarak söyleniyor. Bu faaliyetleri gerçekleştirmek için ciddi bir para kaynağı ihtiyacı doğurmuş oluyorlar. Birçok dine karşı geliyorlarmış gibi görünseler de çoğu yaşam tarzına da etki ediyorlar ve önemli şekilde takip edilen bir örgüt olarak faaliyet gösteriyorlar. Komplo teorisi üretmek tabi ki kolay değil o yüzden saygı duymak gerekir her düşünceye.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.