Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Günün Tarihi Milli Görüş Toplumsal Konular Türkiye üzerine

Ülkemizde Terör Sorunu

Ülkemizde 30 yıldan fazladır süren terör sorunu çok ailenin canını acıttı,şehitler verdik,gencecik Mehmetçileri kaybettik ancak bu mücadeleden yılmadık.İlk başlarda küçük küçük oluşan terör sorunu daha sonra terör örgütünün ilk kanlı eylemini yapmasıyla başlı başına sorun haline gelmiştir.pkk nın açılımı kürdistan işçi partisi Anlamına gelmektedir.

Terör örgütün asıl amacı Türkiye nin Doğusu ve Irak’ın kuzeyinde sözde bağımsız kürt devletini kurmaktır.Bu amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklarını bilmelidirler.Gencecik çocuklar Terör Örgütü tarafından kandırılıp dağa çıkarıldı ve TSK ya karşı kullanıldı.Çocukların dağa çıkarılmasının tek ve açık nedeni eğitimsizliktir.Malesef devletimizin o zamanlarda Doğu ya sahip çıkmaması nedeniyle bu sorunlar büyümeye başladı ve kontrolden çıktı.Terör Örgütü ilk kurulduğunda 50-100 kişilik gruplarken şimdi geçen zamanda inanılmaz derece büyümüşlerdir.30 yıldır dağa gençlerimiz çıkmaktadır.Bu da devletimizin bir ayıbıdır.30 yıldır önlenemeyen dağa çıkmalar terör örgütünü daha da cesaretlendirmeye başladı. Soruna net çözümler bulunamadı ve çatışmalar sürdü. Bu çatışmalarda binlerce şehit verdik.

Terörle mücadeleye harcanan parayla Türkiye dünyanın en önde giden ülkelerinden biri olabilirdi.Ancak ne yazık ki terör örgütü aldığı desteklerle büyüdükçe büyüdü ve günümüzdeki şeklini aldı.Danimarka daki Roj TV pkk’nın yayın organıdır ve Danimarka devleti kanalı kapatmamakta ısrar etmektedir.Terör örgütünün nekadar yurtdışındaki hesaplarına el konulmaya çalışılsada çok büyük başarılar sağlanamadı.Terör örgütü dış güçler tarafından da beslendi ve Eylemlerini sürdürdü.Bu kadarı da yetmedi pkk yandaşları bugün bizim Meclisimizde bizi temsil ediyorlar.Terörist içimize kadar geldi haberimiz yok.Eğer bir çözüm bulunmazsa gelecek karanlık gözüküyor.Herşey den önce artık şehitler vermeyelim,dağa çıkmak için aklı çelinen gençlerimizi kaybetmeyelim… 

Kategoriler
Html yazıları tagları Webmaster yardım

W3C target etiketi Sorunu, XHTML Strict target sorunu

W3C
W3C

Arkadaslar bu target sorunu arastirirken google amca beni bu siteye goturdu, guzel de bir makale olmus, benim gibi arayanlar icin ekleme ihtiyaci duydum:=)

Benim gorusum: w3c’nin dogru bir karar aldigidir. baska bir siteye gecen kisi isterse tarayicisinin geri butonunu kullanarak tekrardan geldigi siteye donebilir..

MAKALEYE GECIS ***

Daha çok herhangi bir linki yeni bir pencerede açmak amacıyla kullandığımız “target” özelliği, W3C’un HTML / XHTML dilinin Strict formunda çoktan kaldırıldı. Bugün için tarayıcılarda Strict DTD formatında sorun çıkarmıyor. Tabi bu durum ileride çıkarmayacağı anlamına da gelmiyor. Uygulamalarınızda target özelliğini Strict formunda bir DTD’yle kullanıyosanız emin olun, W3C Standartlarından geçemiyorsunuz.

Yıllardan Sonra Gelen Ayrılık

W3C’un, target özelliğini, web uygulamalarındaki yoğun kullanımına ve gözünün yaşına bakmayarak HTML / XHTML Strict DTD formundan kaldırması, biz standartları seven web geliştiricilerin işlerini kısmen zorlaştırdı. “Peki, yerine ne koydu?” diye sorarsanız, W3C henüz bu konuda target’in yeri dolduramadı.

Devami bu sitede: http://www.oztecnic.com/xhtml-strict-target-sorunu/

konu makale yazarinin istegi uzerine bu sekilde duzenlenmistir: oztecnic.com