Kategoriler
Günlük hayat Kişisel makaleler

Sevgi Satın Alınamayan Değer

İstediğimiz herşeyi maddi gücümüz elverdiğince istediğimiz zaman parasını verip satın alabiliriz. Hiç düşündünüz mü parayla alamadığınız hayatınızda kaç şey vardır, sayıcak olursanız yada yüzeysel düşünüyorsanız birazda fazla maddiyatçıysanız hiçde birşey yok, herşeyi paran varsa alabilirsin diyebilirsiniz.

Düşünün, düşününce, en başta, amansız, bir hastalık ne kadar maddi gücünüz de olsa asla Allah müsade etmezse iyileşme şansınız yoktur. Demekki sağlık bir dereceyken satın alınamıyor. Herşeyiniz var, çok güzel bir eviniz, iyi bir işiniz, maddi gücünüz iyi fakat yine de mutlu olamıyorsunuz, sizi huzursuz eden eksik olan birşey var. Bunu hissediyorsunuz ama çözemiyorsunuz.

Düşünüyorsunuz bir boşluk, kalabalığın içinde kendinizi yalnız hissediyorsunuz ve bunun sevgisizlik olduğunu sizi gerçekten seven her koşulda hiçbir menfaat gözetmeden sizi siz olduğunuz için seven birinin olmadığını görüyorsunuz. Bu kadar imkanlarınıza rağmen böyle birisinin olmadığını görünce, çarşıya çıkıp sevgi satın alamayacağınızı anlıyorsunuz. Sizi seven birisi varsa çok sıkı sahiplenin çünkü dostların değeri paha biçilemez.