Kategoriler
Dünya kupası 2014

Rusya – Güney Kore: 1-1 [Karşılaşma resimleri] 2014 FIFA dünya kupası / 17.06.2014

İlk yarısı çok zevksiz geçen Brezilya – Güney kore karşılaşmasında sonucu ikinci yarıda iki takımdan da oyuna giren oyuncular belirledi. 1-0 geriye düşen Rusya maç bitmeden bir gol bularak beraberliği kurtardı.

Kategoriler
Görsel Sanatlar Resim galerileri Resimli anlatım Ressamlar Sevdiğim şeyler

Ressam Serge Marshennikov

Ressam Serge Marshennikov, Ufa (Başkortostan-Başkurdistan, SSCB) 1971 yılında doğdu. Annesi Serge,i çocukluk döneminde çalışmaya teşvik ederek kendisinin katıldığı özel öğretmenler ile sanat çalışmalarına devam etti. O, suluboya ve pastel resimlerinden çok sayıda ödül aldıktan sonra, Serge profesyonel bir ressam olmaya karar verdi.
1995 yılında Ufa Sanat Koleji’ni bitirmiş ve daha sonra St Petersburg Güzel Sanatlar Akademisi Repin, Rusya’nın en prestijli sanat akademileri birinde eğitimine devam etti.
Akademisinin en yetenekli mezunlarından biri olarak, Serge Akademisyen olarak stüdyoda, Akademi Rektörü Profesör Milnikov,a lisansüstü çalışmalarına kalmak için teklif edildi.
Serge ilk solo sergisi, 1995 yılında anavatanı UFA galerisi “Sangat“da oldu.
Gösteri başarılı oldu ve Sanatçılar Birliği galerisinde sergilemek üzere davet edildi. O zamandan beri Serge St Petersburg ve Ufa,da sergilendi.
Eserlerine çok talep olduğu icin onun fiyatları sürekli yükseliyor.
Serge resimleri Grace Müzesi (Abilene) Modern Sanat Müzesi (El Paso),da düzenlenmiş olup ve Rusya, İngiltere, Danimarka, Fransa ve Japonya’da birçok önemli özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.
Serge en büyük etkilendigi Andrew Wyeth ve Lucian Freud‘un vardır. Daha çağdaş dönemden itibaren, Jeremy Lipking eserlerini seviyor. Serge evli ve 7 yaşında bir kızı vardır. Onun tablolarından birine sahip olmak istiyorsanız lütfen web portalini ziyaret ediniz!

Serge-Marshennikov-tr-art-2

Serge-Marshennikov-tr-art-3

Serge-Marshennikov-tr-art-1

Link

Araştırma/Forschung/Research: Yakup Icik

Kategoriler
Güncel Haberler Rusya üzerine

Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar (peh)

Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar
Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar

Belçikada çocuk başı 1.000 euro prim veriliyor, Rusyada ise 15 bin dolar. Vay canına diyeşim geliyor, yani 3 çocuk yap 1 ev al, ne kira öde, ne banka kredisi :) Napsak Rusyayamı taşınsak ? Aslında adamlarda haklı, yaşlı nüfusu o kadar fazlaki 2050 yılına gelindiğinde 24-25 milyon insanını yolcu etmiş olacak, buda şimdilerde 141 milyon olan nüfusunun 116 milyona düşeceği anlamına gelir. Böyle bir durumda halkı 2-3 çocuk yapmaya ikna etmek çokda zor olmasa gerek.

Türkiyede durum nedir dersek şükürler olsun bizim insanımıza prim versende vermesende en az 3-5 çocuk yapıyor zaten :) Ha bakabiliyormu ? öldüğü kadar. Bunun sonucunda sağlıklı bireylerin yetişmesi zorlanıyor ama sonucda nüfus hep genç. Başbakanımızda demiş zaten en az 3 çocuk, bakmana gerek yok at sokağa, bişey olmaz. Ya balıcı olur, yada zaten askere gidince birileri kaçırır, şehit eder. Sen bişey yapmazsın. Ne çocuk yardımı yaparsın, ne prim verirsin ama çocuk yap demeye gelince o kadar rahatsındırkı insan seni görünce hemen işe koyulur. Zaten öyle bişey arıyor millet :)

Avrupanın bir çok ülkesinde bu primler var zaten, ama buna en çok ihtiyacı olan Türkiye. Çünkü işsizlik oranı fazla olduğu için doğan çocuk aç ve borçlu doğuyor. Bu çok üzücü. Umarım bu ve bunun gibi sorunların çaresine bakar bay 3 severler ;)

 

Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Günün Tarihi Kafkaslar Toplumsal Konular Türkiye üzerine

Türkiye Rusya İlişkileri

Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla oluşan ülkelerden sadece birisi olan Rusya parçalanmadan en büyük toprak payını alan ülkedir.Başkenti Moskova Resmi Dili Rusça ve Devlet Başkanı Putin’dir.Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler çok eskiye dayanmaktadır.Osmanlı Devleti ve Rusya çarlığı arasında ittifaklar savaşlar anlaşmalar vb. yaşandı.Karlofça anlaşmasına kadar iki devlet üç kere savaştılar.1700 de Rusya Türkiye de elçilik açmıştır.Günümüzde ise Rusya ile birkaç yıl öncesinde gümrük sorunları yaşanmasına rağmen şu an ki ilişkiler iç açıcıdır.

Türkiye ve Rusya arasında geçen günlerde Ticari antlaşmalar imzalanmıştır.Günümüzde Rusya ile Sarp sınır kapısı açılmıştır.Ticari alandaki ticaret çok iyi aşamalara gelmiştir.Ne kadar Avrupa birliği Türkiye-Rusya yakınlaşmasını Türkiye Avrupa Birliğinden vazgeçiyor olarak yorumlasa da durum böyle değildir.Yine geçen günlerde Rusya ile çok büyük bir proje imzalanarak doğal gaz hattı açıldı.

Türkiye bu hattan kalkınma ve maddi olarak çok şeyler kazanacaktır.Ayrıca İstihdam sağlanacaktır.Bu gelişmeler yine Avrupa tarafından pek sıcak karşılanmadı.İleri de Türkiye ve Rusya nın Dünyanın süper gücü olacakları ve bu nedenle Avrupa Birliğinin bunu istemediği söylendi.Ne kadar olumsuz yorumlar olsa da iki ülke protokolü imzaladı ve gaz hattı inşası yapılmaya başlandı.Bu projenin Resmi adı ise MAVİ AKIM olarak adlandırıldı.Mavi Akım projesi çerçevesinde Putin ve Erdoğan görüşmeler yaptı ve uzlaşma kararı çıktı.

Günümüzde böyle gözüken Türkiye-Rusya ilişkileri gelecekte daha çok gelişecek gibi gözüküyor.