Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Şuan Düşündüklerim Türkiye üzerine

Sürgün

İdam cezası geri gelsin diyor sn başbakan. İdam cezası hakedenlere geri gelsin. Kendisine bir öenerim var konuyla ilgili; idam cezasını geri getirmeye yetmiyorsa kudreti ”sürgün”ü kullansın. Hakedenleri yurtdışı sürgüne göndersin, çünkü sürgün ; onurlu bir insanı dirhem dirhem eritebilecek, öldürebilecek kadar güçlü bir silahtır. Sürün hakedenleri, memleketinin kokusunu dahi duyamayacağı kadar uzağa hemde.. Çok düşüneni sürün mesela, ”çok” bileni, çok yazanı, çok konuşanı, en fazla da çok ve doğru konuşanı sürün.. Siz en iyisi şairi, ozanı, yazarı, gazeteciyi, bilim adamını, tiyatrocuyu, hukukçuyu yekten sürün de temizlensin ortalık. Bırakın onlar gelemesin toprağına, toprağına gelememek öldürür insanı. Linç edin,felç edin, recmedin, dövün, sövün, kovun.Bırakın onlar vatan hasretiyle her günü zindan, her günü tecritle gün gün ölsünler. Bırakın bir dönem çıkıp mertçe; ” Kürtçe şarkı yapacağım, Kürtçe klipte çekeceğim”dediği için buna layık gördüğümüz, teneke bağlayıp köyümüzden kovduğumuz Ahmet Kaya’lar, o dağ gibi adamlar vatan hasretiyle ölsünler.. O dönem o gereklidir çünkü, o kadar dürüstüzdür çünkü o dönem, o dönem anasına avradına ve hatta yedi ceddine nesline sövmemiz gerekiyordur, şimdi şarkılarını dizilerde filmlerde dahi kullanmamız.

 

Çünkü o dönem o vardı televizyonda, öyle düşünüp öyle tepki vermemiz linç etmemiz gerekiyordur  şimdi dizilerde duyduğumuz ezgileriyle kederlenmemiz, ” yazık oldu adama bee!!” diyebilmemiz.. Çünkü bu dönem bu vardır televizyonda , çünkü bu dönem onları kucaklamamız gerekiyordur, biraz günah çıkarmamız ve onları DA sevebilmemiz. Çünkü bu dönem başkaları ötekidir. Tüm olanlar vicdan azabı gibi yatar dururken kalbimizde biz bugünün hakedenlerine gelelim. Öyle düşünmeyen ve aklıselimliğini fütursuzca ilan eden ,densiz, çapsız, hadsiz, dinsiz imasızlara, uçötekilere.

 

İdam cezasını geri getirmye yetmiyorsa kudreti sürgüne göndersin hakedenleri. Mübadelesini yapsın; o dönem hakedenler sürgünden  dönsün toprağına çiftliklerinden, şimdi hakedenler gitsin sürgüne.. Biz sesimizi çıkarmayız nasılsa, en azından yarımız arkasındayız. Çıksın zapping hızına karşı duran kudretiyle televizyona ve anlatsın yeter ki o üstün hitap gücüyle gerekliliklerini, biz arkasındayız nasılsa, en azından yarımız..