Kategoriler
Günlük hayat iletişim Şair Sevgi ve Ask Dünyası Şiirler Videolar

Hoşçakal Ey Aşk – Hatice KUNDAKÇI [GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM]

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere sesiyle ve yüreğiyle çok büyük başarılara imza atan Hatice KUNDAKÇI hakkında bir şeyler karalamak istedim. Şans eseri rast geldiğim şiir videosunu dinlediğimde bu başarılarının gerçekten hakedildiğini gördüm. Sitemizde de bir çok şiir yürekli yazar arkadaşım var eminim beğenecekleri ve dinleyecekleri bir saair olarak göreceklerdir Hatice KUNDAKÇIyı.

Bugün dinlediğim Hoşçakal Ey Aşk şiirini seslendirdiği videoyuda yazıya ekliyorum. Sözlerinin yanında hatice arkadaşımdaki sesde gerçekten insanın yüreğine işliyor. Selçuk Erat arkadaşımın radyoda şiirsel anlatımına da biraz benzettiğim KUNDAKÇI İlerleyen zamanlarda çok daha büyük başarılara imza atacağa benziyor. Buradan Selçuk Erat Kardeşimede seslenmek istiyorum, imkanı olursa Hatice arkadaşımı radyo programına konuk olarak bağlayabilirse canlı olarak güzel sesinden bir şiir dinletmesini isteriz. Çok fazla konuyu dağıtmak istemiyorum, Bu konunun üzerinde Hoşçakal Ey Aşk isimli şiirinin kendisi tarafından seslendirilmiş halini izleyebilirler.

Yüzündeki Güzelliği kadar sesininde çok değerli olduğunu ve yumuşak, anlam dolu şiirleri ile insana huzur verdiğini yazdıktan sonra Hatice KUNDAKÇI hakkında küçük bir biyografik yazıyla bitirmek istiyorum.

Hatice KUNDAKÇI Kimdir? Hayatı hakkında kısa biyografik bilgiler:

Hatice KUNDAKÇI
Hatice KUNDAKÇI

28 Eylül 1990 yıllın da Kayseri’de doğdu. Altı yaşına kadar Kayseri’de büyüdü. Ailesiyle İstanbul’a geldiğinde, bir sene sonra eğitim öğretim hayatı başladı. İlk okulu, İlhami ertem İ.Ö.O’da bitirdi. Liseyi ,”Kadıköy İntaş lisesin’de” okudu. Hayatının en güzel cağını lise yıllarında gerçekleştirdi. Kendine güvenmeyi ve çalışarak her şeyi başarabileceğine inandı. Her girdiği sınıfta şiirleriyle konuşmak istedi ve hep öle oldu. Daha küçük yaşta şiirlerle yaşamaya başlayan şairin , en büyük hayali kendi kitabını çıkarmak olmuştu.

Lise ikide il genelinde düzenlenen Çanakkale ile ilgili şiir kompozisyon yarışmasına katıldı, fakat yazıları yetişmeyince sınıflar arası yarışmaya tabi tutuldu kompozisyon 2.si şiir dalının 1.si oldu.
Bu yıl(2009) Yedigün içecek firmasıyla , kral tv’nin ortaklaşa yürüttüğü yedigünyildizları yetenek yarışmasına katıldı. Şiirleriyle yarışan şair orada da büyük bir kitleye erişti. ve 4. lükle ayrıldı.
Şairin bu başarıları, hayallerine daha yakın olma konusunda güzel bir adım olmuştu. Lise hayatı 3 sene sürdü ve mezun oldu. Bu yıl “Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü %50 bursla kazandı.”

Ailesi ve öğretmenlerinin desteğiyle azmetti, hayaletti ve hiç pes etmedi. ve sonunda en büyük hayaline kavuştu…
Doksan altı sayfalık ,içerisinde aşkın saf halini ,ayrılık acından yanan kalplerin kokusunu alıcağınız, aşkı yaşayan çiftlerin sesini duyucağınız ,katıksız bir şiir kitabı çıkardı.”GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM” ŞİİR KİTABI.
Şairin şimdiki hayali , şiir kitabını bir çok kesime ulaştırmak,okuyucularıyla buluşturmak, olucak. Ve ilerde başarılı bir iç mimar olmak..

Gözyaşlarınızın Tebessümlerle son bulması dileğiyle..

Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Milli Görüş Toplumsal Konular Türkiye üzerine

DTP kapatıldı :)

Ve işte tarihi bir gün daha.. Anayasa Mahkemesi DTP’yi kapattı, çok sayıda isme yasak getirdi. Haber3.com canlı takipte!

Anayasa Mahkemesi’nin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Demokratik Toplum Partisi (DTP) aleyhine açılan kapatma davasıyla ilgili toplantılarının 4. gününde kararını verdi. Mahkeme Başkanı, partinin temelli kapatıldığını duyurdu.

1- PARTİ KAPATILDI

Haşim Kılıç, DTP’nin “‘Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine eylemlerin odağı’ haline geldiğinin anlaşıldığından Siyasi Partlier Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince kapatılmasına karar verilmiştir.. Karar oybirliğiyle alındı..” dedi.

2- ÇOK SAYIDA İSME SİYASİ YASAK GELDİ

DTP’den bir çok isme 5 yıllık siyasi yasak getirildi.. İşte o isimler:

Abdulkadir Fırat, Abdullah İsnaç, Ahmet Ay, Ahmet Ertak, Ahmet Türk, Ali Bozan, Ayhan Ayaz Aydın Budak, Ayhan Karabulut, Aysel Tuğluk, Bedri Fırat, Cemal Kuhak, Deniz Yeşilyurt, Ferhan Türk, Fettah Dadaş, Hacı Üzen, Halit Kahraman, Hatice Adıbelli, Hüseyin Bektaşoğlu, Hüseyin Kalkan, İzzet Belge, Kemal Aktaş, Leyla Zana, Mehmet Veysi Dilekçi, Metin Tekçe, Murat Avcı, Murat Taş, Musa Farisoğlulları, Necdet Atalayı, Nurettin Demirtaş ve Selim Sadak.

Bu isimler, 5 yıl süreyle bir başka partinin kurucusu, yöneticisi yada denetçisi olamayacaklar.

3- İKİ KİŞİNİN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞTÜ

İki ismin de milletvekillikleri düştü.. Anayasa Mahkemesi Başkanı, DTP Genel Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk ile Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk’un partinin kapatılmasıyla ilgili gerekçeli kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasından sonra milletvekilliklerinin sona ermesine karar verildiğini bildirdi.

4- TÜM VARLIKLAR HAZİNE’YE GEÇTİ..

Partinin tüm malvarlığı Siyasi Partiler Kanunu gereği Hazine’ye devredildi.

GEREKÇE HENÜZ YAZILMADI

Kararın gerekçesinin henüz yazılmadığı ama en kısa sürede yazılarak açıklanacağı belirtildi. Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, “Olası eleştirileri şimdiden görüyoruz.” dedi.

KILIÇ, AÇILIMA DOKUNMADI

Kılıç ayrıca, “Bir siyasi partinin terörü ve şiddeti meşrulaştırmaya çalışması uygun değildir” derken, Anayasa Mahkemesi’nin terör ve şiddeti, barışçıl çabalardan ayrı tutarak kararını vermiş olduğunu söyledi.

“ELEŞTİRİLERİ ŞİMDİDEN GÖREBİLİYORUM..”

Kılıç açıklama sonrasında “Yapılacak eleştirileri şimdiden görebiliyorum. Verilecek kararın zamanlaması için verilen tarihin amaçlı olduğu söylendi. Bu yorumlar çok acımasız. Biz iki yıldır bu davayı görüşüyoruz. Eksiklliklerimiz vardı ve bu eksiklikler raportörümüz aracılığıyla giderilmeye çalışıldı ve bu zamana denk geldi” dedi.

EN AZ 7 OY GEREKİYORDU

Anayasa’ya göre bir siyasi partinin kapatılmasına karar verilebilmesi için nitelikli çoğunluğun oyu aranır. Buna göre, kapatma kararı için Anayasa Mahkemesi’nin 11 asıl üyesinin en az 7’sinin oyu gerekir.

DTP’LİLER GENEL MERKEZ’DE

Kararı DTP’liler Ankara’daki genel merkez binasında öğrenecekler. Ahmet Türk, başta vekiller olmak üzere DTP’nin ileri gelenleri şu anda genel merkezde..

YABANCI AJANSLAR NASIL DUYURDU?

Anayasa Mahkemesi’nin Demokratik Toplum Partisi’ni (DTP) kapatma kararını yabancı ajanslar acil koduyla duyurdu.

Associated Press:
Türk Anayasa Mahkemesi, Kürtçü partiyi PKK ile bağlarından ötürü kapattı.

AFP:
Türk Anayasa Mahkemesi  Başkanı, Kürtçü partinin kapatıldığını açıkladı.

Kaynak