Kategoriler
Amo-Seo-PR Webmaster yardım

Sitelerinize kolayca google +1 Butonu ekleyin!

Makaleci.comda yazi okuma kisminin uzerinde goreceginiz gibi google +1 butonu gercekten cok hosuma gitti. Eminim bunu kendi sitelerinde uygulamak isteyenlerde olacaktir. Butonun bir kac cesidi var, kucuk, orta, buyuk seklinde. Ben asagida bunlara yer verecegim. Siz istediginiz birini kendi sitenize ekleyebilirsiniz. Ki bunu tavsiye ediyorum. Kullanici etkilesimi icin cok iyi olacaktir.

Oncelikle asagidaki JS kodunu sitenizin </head> tagindan onceye ekleyin:

Sonrasinda asagidakilerden hankisini isterseniz altindaki kodu sitenizde istediginiz yere ekleyin. Aninda goruntulenmeye ve +1 lemeye baslayacaksiniz :)

Google +1 En kucuk boy:

Kodu:


Google +1 En Orta boy:

Kodu:

 

Google +1 En Standart boy:

Kodu:


Google +1 En Genis boy:

Kodu:


Ekleme: +1 lerin toplamini da gostermek icin asagidaki parametreyi eklemeniz gerek:

count="true"

Ornegin genis boy butonu icin toplam +1 leri gostermek icin asagidaki kodu kullanacaksiniz:

Anlamadiginiz yer yada yapamadiginiz bir sey olursa konu altindan yorum dusebilirsiniz.

Kategoriler
Amo-Seo-PR internet hizmetleri

SEO nedir?

 SEO sözcüğünün açılımı " Search Engine Optimization " , Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonu ‘dur. SEO , web sayfalarını arama motorlarına uygun şekilde optimize etme işine verilen isimdir. Arama motorlarında içeriğimizle ve anahtar kelimelerimizle ilgili aramalar yapıldığında bu aramalarda en üst sıralarda görünmek istiyorsak , sitemizde SEO çalışmaları yapmamız gerekir. SEO çalışmalarını başarı ile sürdürmemiz sonucunda arama motorları , — Türkiye’de en çok Google kullanılmakta. — gün geçtikçe sitemizi daha çok sevecek ve bizi , bizimle ilgili aramalarda daha üst sıralara çıkaracaktır. Fakat bilinmesi gereken bir kaç nokta var ki ; onlar da şunlar :

  • Hiç bir kayda değer içeriğe sahip olmayan sitelere SEO yapılamaz.
  • İçerik bulunmamasına rağmen , bazı hilelere başvurarak üst sıralara çıkma çabası , yalnızca bir çaba olarak kalacak ve site için sandbox veya filtre tehlikesi yaşatacaktır.
  • Google , sandığımızdan daha akıllıdır.
  • SEO çalışmaları yaparken , ufak tefek hilelere başvurmak , yapılan çalışmaları da bir anda mahvedebilir.
  • Google , arama sonuçlarını listelerken bir çok etkeni göz önünde bulundurur ve algoritmalarını sürekli günceller.

SEO ‘nun ne demek olduğuyla ilgili kısa bilgiler verdik ve işin başında bilinmesi gereken bir kaç ufak ipucuya yer verdik. Diğer seo makalelerini okuyarak devam edebilirsiniz.