Kategoriler
Faydalı Bilgiler Google plus (+) Google servisleri

Google Apps hesabı olan herkes, google plus (+) da artık…

Google’nin son dönemlerde yeniliklerine ara vermediği görülüyor ki bunlardan en etkili olanı Google işletme hesaplarınında (google apps) artık google plus üzerinde etkin olacak olması.. Bu ne demek oluyor kuaza derseniz size şunu söylerim: Gmail hesabınız varsa google plus sayfasına girdiğinizde kullanım sözleşmesini kabul ederek direk google plus’i kullanmaya başlayacaksınız derim.

Yani google apps bünyesinde bir hesabınız varsa bunlara bir kaç bilinen örnekde: webmaster tools (webmaster araçları), adsense, adwords v.s’dir, buradaki hesaplarınızla artık direk google plus a geçiş yaparak hesabınızı google apps da bulunan hesabınız üzerinden 3 saniyede oluşturabilirsiniz.

Örnek webmaster tools ve adsense hesabımla google plus sayfasına girdiğimde direk hesabımı oluşturabiliyorum:

Google apps hesabi ile google plus sayfasina girdikten sonra..
Google apps hesabi ile google plus sayfasina girdikten sonra..

Bu google plus kullanıcı sayısını hatırı sayılır şekilde artıracak bir yenilik. Google plus nüfusu söylediğim gibi tahminen 1 yıl içinde facebook’un sayısına eşit düzeye yaklaşak. Bu googleden gelen bir açıklama değil ancak ilk günden beri söylediğim bir şey. google giderek kendisini daha zor durumda bırakan facebook’a karşı bir duvar örmeliydi. Bunu google plus aracılığı ile yapmaya başladı. Bir kaç servisinide kapatarak google plus’a ağırlık vereceğini söyleyen google, ilerleyen zamanlarda sosyal ağ savaşlarının büyüyeceğinide bir nevi vurguluyordu..

Zaman içinde yapılacak yenilikler google plus’a + bir etki katacak ve şuanda bile büyük bir kitleye sahip google plus’i dahada fazla kullanılabilir bir alan haline getirecek..

Bizi takipte olun arkadaşlar, söylediğim gibi, google plus nereye, biz oraya.. Facebook’u geçtiğinde de size haber veren ilklerden olmak istiyorum çünkü. Neden mi, bak kuaza dediydi deyin diye :D :D :D