Kategoriler
Günlük hayat İnternet Dünyası

Gökhan Kılıç toplamda bronz aldı..

Avrupa Halter Şampiyonası’nda erkekler 56 kiloda Gökhan Kılıç, toplamda bronz madalya kazandı.

halter01.jpg
halter01.jpg

Kepez Spor Salonu’ndaki yarışmada, 56 kilo erkekler silkme müsabakalarında Gökhan Kılıç, toplamda elde ettiği 257 kiloyla bronz madalyanın sahibi oldu. Türk halterci, silkmede ise tartı farkıyla dereceye giremedi.
Gökhan Kılıç, silkmedeki ilk hakkında 136 kiloyu kaldırırken 2. ve 3. denemesinde ise 141 kiloda başarı olamadı.

Aynı kiloda yarışan Sedat Artuç ise silkmede 133 kiloyla altıncı, toplamda 245 kiloyla beşinci sırada yer aldı.

Azeri Valentin Snezhev Hristov, silkmede 155 kiloyla Avrupa Gençler rekorunu kırarken altın madalya da kazandı.

Silkmede Moldovalı Oleg Sirghi 146 kiloyla gümüş, Bulgaristan’dan Asen Muradov ise 136 kiloyla bronz madalyaya uzandı.

Azeri halterci toplamda da 280 kiloyla ilk sırada yer almayı başardı. Moldovalı Oleg Sirghi ise 262 kiloyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kategoriler
Spor

Halter’de büyük başarı

Avrupa Halter Şampiyonasının ilk gününde 56 kiloda Sedat Artuç, silkmede kaldırdığı 139 kilo ile gümüş madalya kazanarak..

Belarus’un başkenti Minsk’te bugün başlayan Avrupa Halter Şampiyonasının ilk gününde 56 kiloda podyuma çıkan Sedat Artuç, silkmede kaldırdığı 139 kilo ile gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu.

Sedat Artuç, silkmedeki ilk hakkında 130 kiloyu kaldırırken, ikinci hakkında 135 kiloyu kaldırdı. Son hakkında ise 139 kiloyu kaldırmayı başaran Sedat Artuç, gümüş madalya kazandı. Artuç, koparmada kaldırdığı 112 kilo ile altıncı oldu. Toplamda ise kaldırdığı 251 kilo ile Avrupa dördüncüsü olarak şampiyonayı tamamladı.

Bu sıklette podyuma çıkan diğer Türk haltercisi Gökhan Kılıç, silkmedeki ilk hakkında 130 kiloyu, ikinci hakkında 138 kiloyu kaldırdı. Son hakkında 140 kiloyu deneyen Gökhan Kılıç başarılı olamadı ve silkmede Avrupa dördüncüsü oldu. Kılıç, koparmada kaldırdığı 113 kiloyla Avrupa dördüncüsü, toplamda da 251 kilo ile Avrupa beşincisi oldu.

Silkmede birinciliği Ermeni sporcu Smbat Margaryan 146 kiloyla alırken, ikinciliği Sedat Artuç 139 kilo, üçüncülüğü ise Belçikalı Tom Goegebuer 138 kiloyla aldı.

Toplamda şampiyonluğu ev sahibi Belerus sporcu, Vitaly Derbenev 256 kiloyla kazandı. İkinciliği Ermeni Margaryan 255 kilo ile alırken, üçüncülüğü Belçikalı Goegebuer aldı.

Koparmada Avrupa şampiyonluğunu, ev sahibi Belaruslu Vitaly Dzerbianiou 118 kilo ile kazanırken, ikinciliği Belçikalı Tom Goegebuer 116 kiloyla aldı. Üçüncülüğü ise Moldovalı Lurie Dudoglo 115 kiloyla elde etti.

Şampiyonanın yarın yapılacak ikinci gününde bayanlarda, 53 kiloda Aylin Daşdelen ve Sibel Özkan, erkeklerde 62 kiloda ise Erol Bilgin ve Bünyamin Sezer madalya için mücadele edecek.

Tek ilgilendigim spor bu olabilir çünkü arkadaşım bu yarışmadaydı..

Kaynak