Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Türkiye üzerine

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ve kuvvet komutanları emekliliklerini istedi.

Geçen verdiğimiz 13 şehitden sonra  Org. ışık koşaner ‘e yapamıyorsan bırak diye sitem etmiştim ama bugün emekliliğini istemesinin sebebinin tutuklu bulunan generaller olduğunu düşünüyorum. Bir kaç haftadır balyoz davası sebebiyle tutuklu bulunan generaller için TSK da bir huzursuzluk ve hükümet ile anlaşmazlıklar vardı. Netice itibarı ile yanlış anlaşılmaması lazım. Komutanlar istifa etmedi sadece emekliliklerini istediler. Buda  Askeri şura öncesi 4 koltuğun boşaldığı anlamına gelir. hükümetin bu konuda nasıl bir adım atacağını çok merak ediyorum.


Emeklilik isteklerinin Hükümete ulaşmasından sonra Başbakan Erdoğan  Programlarını iptal ederek başbakanlığa gitti, bununla beraber jandarma genel komutanı Org. Necdet Özel de başbakanlığa geldi. Mini bir toplantı yapılması bekleniyor. Kuvvetle ihtimal Org. Necdet Özel bulunduğu yer ve kıdemi bakımından Genelkurmay Başkanlığına getirilebilir. Bir çok kişide bunun olacağı yönünde güçlü düşüncelere sahip.

Değişen bir Türkiyemiz var, bu değişimi iyi organize etmemiz ve toplumsal kargaşadan uzak durmamız gerek. Birlik beraberliği bozacak düşüncelerden ve hareketlerden kaçınmamız, tahriklere kapılmamamız ve en önemliside herşeye hazırlıklı olup beraber hareket etmemiz gerek. Umuyorum bu değişim sürecinden anlımızın akı ile çıkacağız..