Kategoriler
Anketler Deneme Yazıları Güncel Haberler Spor

Şike Soruşturması Gündem de ki Yerini Koruyor

2 gün önce başlatılan ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımla beraber birçok teknik direktör ve futbolcunun gözaltına alınmasıyla birlikte gündeme bomba gibi düşen ‘şike soruşturması’ hala gündemin ilk maddesini oluşturuyor.

Soruşturmayla ilgili her saat yeni bir iddia ortaya atılıyor. Polisin elinde birçok kamera görüntüsü olduğu iddiası da bunlardan bir tanesi. Polisin özellikle Eskişehir’de ki bir gece kulubünde para alış verişini görüntüleyerek şikenin belgesini elinde bulundurduğu söyleniyor. Tabiki bunların hepsi birer iddiadan ibaret.

Futbolculardan İbrahim Akın’ın kendisine maçta verimli oynamaması karşılığında 100 bin Euro teklifini kabul etmeden önce tanıdığı bir din görevlisini arayarak parayı alıp almama konusunu görüştüğü, din görevlisinin parayı almasında bir sakınca olmadığını söylemesi üzerine aracılarla Etiler’de bir kafe’de buluşarak 100 bin Euro’yu siyah bir poşet içinde teslim aldığıda yine iddialar arasında. Bu iddia bugün birçok gazetenin manşet ya da sürmanşetinde yer alıyor.

İstanbul’da ki Beşiktaş Adliyesi’nde yürütülen soruşturmanın daha çok fazla gündemde kalacağı ve beraberinde birçok gündem maddesi oluşturacağı aşikar.

En merakla beklenen konu ise; Fenerbahçe’nin ligden düşürülüp düşürülmeyeceği. Federasyon Başkanı’nın yaptığı açıklamaya göre davanın sonuçlanmasını beklemeden bu yönde bir karar alınacak.

[poll id=”11″]