Kategoriler
Aklımdan geçenler

Fedailer Doğru Yolda mı ?

fs.png

 

 

Beşiktaş bu seneye bildiğimiz gibi FEDA diyerek girdi.

Peki Neydi Bu Feda? 

Yıldızlarından ayrılacak yoluna gençlerinle devam edecektin.Artık eskisi gibi uçuk paralar ödemeyecektin.Takımda bir denge sağlayıp, altyapı üstüne takım kurucaktın.Genç bir takım olacak koşacak, çabalayacak, kazanmak için elinden gelenin fazlasını yapan bir takım kuracaktın.İçinde Beşiktaş Ruhu denen varlığıda taşıyacaktı biraz.

 

Yararlı Oldu Mu Feda ?

Şuana kadar başarı sağlandı diye birşey söylenmez futbol olarak çünkü gençlere şans veren bir takım kurduğunuzda uzun vadede başarı sağlarsınız veya sağlayamassınız.Beşiktaş’ta kurdu ve uzun vadedeki kazançları ancak 2-3 senede anlıyabileceğiz.Zaten bundan dolayıda Samet Aybaba ile 4 Senelik bir imza attılar.

Mali açıdan baktığımızda Beşiktaş AŞ. Bu sene 52 Milyon TL civarında Kar ettiğini açıkladı.Buda gösteriyor ki FEDA mali açıdan işe yaramış.

tumblr_mfw8s9K5My1rzjx7yo1_500

Menemen Style!

Samet Aybaba’nın getirdiği takım ruhuyla galibiyetler almaya başlayan Kartal’da maçlardan sonra yenmesi adet haline gelen menemen’de bu senenin unutulmazları arasına girdi.Sene sonunda Beşiktaş gülmesi halinde Kartal Yuvaları hazır menemen satmaya başlayacaktır tahminimce.

 

Kırmızı Forma!

       Ligde keyifler yerinde.Zevkli ve eğlenceli futbolun yanı sıra galibiyler alınmaya devam ediyor.Burada özellikle Kırmızı Formaya dikkat çekmek lazım ki Beşiktaş o formayla hala yenilmedi.Futbolda forma renklerinin çok şey etkilediği tartışılır bununla bir ilgisi varmıdır bilinmez ama Beşiktaş bu kırmızı formayla bir ayrı oynuyor be!

 

Beşiktaş’ta FEDA dönemi yolunda gidiyor.İkinci yarıda böyle devam ederse o kapalılar elbet dolar.FEDA tabirini bize kazandıran ŞEREF BEY‘i anarak yazımı bitiriyorum.

#Memin Aykac

www.twitter.com/memin_77