Kategoriler
Deneme Yazıları Eğitim - öğretim Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat iletişim Kişisel makaleler Milli Görüş Toplumsal Konular Türk Tarihi Türkiye üzerine

BU MU ALLAHTAN KORKUN ?

19 Mayıs 1919’ da büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıkması ve bunun akabinde Erzurum ve Sivasta yapılan kongrelerde alınan kararlar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Tek bir egemenlik var, o da Milli egemenliktir. Ülkeyi yine ulusun kendi gücü kurtaracaktır. ’’ Sözü dikkate alınarak yurdun dört bir yanından gelen ulus temsilcileri ve milletvekilleri ile 23 Nisan 1920 de Ankara’da Büyük Millet Meclisi’nde toplantı yapıldı. Meclis başkanı seçilen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşı başlatıldı.Bir yandan efeler,dadaşlar, seymenler bulundukları yörede düşmana karşı koydular. Öte yandan düzenli ordular İnönü’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da savaştılar. Yurdumuz düşmanlardan kurtuldu.

İkinci dönem Büyük Millet Meclisi 11 Ağustos 1923’te ilk toplantısını yaptı.Burada alınan kararlarla birlikte 29 Ekim 1923 günü Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması görüldüğü üzere hiçte kolay olmamıştır.Şu yazılanları eğer ben bir yabancı olarak okumuş olsaydım değerli yazar arkadaşlar, bu ülkeyi yıkmak , parçalamak değil mümkün hayal dahi edilemez derdim.Ama bu hükümeti araştırmadan önce.
Ülke deyince nasıl ki bir inşaat ustasına bina deyince temelindeki kum ve çimento gelir,benimde aklıma önce Askeriye daha sonra devletin bağımsız mahkemeleri gelir.Peki önce askeriyeyi daha sonra anayasa mahkemelerini yıpratmaya çalışmak.Tamamen halkın bu kurumlar üzerindeki özgür iradelerini etkileyerek güvenininin sarsılmasını sağlamak için hazırlanan adına da yurdun adı anlamına gelen ergenekon denen bu oyun, temellerine bomba yerleştirilmiş bir binadan farksızdır, ülkemiz için.
Hergün ergenekondan tutuklananlardan bahsediliyor televizyonlarda. En çokta dikkatimi çeken olay nedir biliyor musunuz arkadaşlar?, ergenekon adı bir operasyon adı olarak nasıl verilir ve buna neden kimse itiraz etmez bu bir. İkincisi de bizim ülkemizde Ergenekon savcılığı diye bir savcılık makamı, ergenekon hakimleri diye bir makam, bir kuruluş, bir kurum var mıdır? Hadi buna da peki diyelim kimse itiraz etmedi. Yaaa, bir savcı, bir hakim,  ergenekon savcısı, ergenekon hakimi kelimesinden zerre kadar mı Rahatsız olmazda? herhangi bir şikayette herhangi bir sitemde bulunmaz. Ben yazımın açıklama kısmında bunların ülkemizin temeline nasıl dinamit bağladıklarından bahsettim. Ergenekon buna bir örnektir, ha bu örnekle tatmin olamayan arkadaşlar varsa alın size bir örnek daha Ülkenin önemli gelir kaynaklarından olan Türk Telekom’un satılması, birtakım kamu kurumlarının devlet denetimi altında satılamayacağından, özelleştirmeye gidip A.Ş damgasını vurduktan sonra elden çıkarma çabaları.
Kendilerine birisi bir laf söyleyince köpürürler, allah korkusundan girerler, peygamber efendimizin hadislerine geçerler ve sonucu seçim otobüslerinde çaldırdıkları şarkı sözleriyle bitirirler. Neden;  canları tatlıdır, sevdikleri değerlidir. Peki ya işsiz bıraktığın insanların canlarının tatsız olduklarından, sevdiklerinin değersiz olduklarından şüphen mi Vardırda söz haklarını gayet dikdatör, gayet külhan beyi naralarında tehditle, zorbalıkla ellerinden almaya çalışırsın?.
Senin bahsettiğin allah korkusu eğer bu ülkenin bir bireyi olan, bu ülkeye hizmet eden tekel işçilerinin sorununu bırakıp, üç yıl önce eşinin başörtüsüyle GATA ya alınmamasından bahsetmekse, korkarım bu ülkede senden ve kurmaylarından başka allahtan korkan kimse yok. Sana bu saatten sonra halkın içinde dolaşan bir birey olarak tavsiyem eğer aklının bir köşesinde bu ülkeyi parçalama yada yıpratma çabası düşüncesi hala devam ediyorsa biran önce beynini formatlamandır. Yoksa eğer o iktidardan düşersen, dokunulmazlık hakkını kaybedersen, bu ülkede o dokunulmazlık hakkına sırtını dayayarak yürüdüğün uzun – ince yolun kısa – kalına, yürüdüğün o gündüzlerin geceye gecelerin gündüze ufuklarda cumhuriyet ateşi kızaranlar tarafından çevirilecektir.
Bu vatanı alabilmek için önce askeri, yargıyı değil, bizim gibi elinde dokunulmazlık hakkı olmasa bile cesurca konuşabilen yazabilen yazarları yok etmen gerekir.
SAYGILARIMLA
Rıdvan KARAKOYUN

Kategoriler
Doğa ve Yaşam Eğitim - öğretim Geçmiş Tarih Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Milli Görüş Tarih Makale Toplumsal Konular Türk Tarihi

Ergenekon Destanı

Türklerin ayak bastığı yerlerde, illerde türk milletine boyun eğmeyen milllet yoktur. Bu durum türklerle savaşan kavimlerin birleşip birlik olarak türklerle mücadele etmeye başlamasına sebep olmuştur. Birlik yapan kavimler bir gün toplanarak bu konu hakkında konuşurlar ve türklerle savaşta hile yapmaya karar verirler.

Bu karar üzerine yabancı kavimler toplanıp türklere karşı saldırıda bulunurlar. Saldırıdan bir süre sonra yenilmiş gibi gözüküp üzerindekileri bırakıp geriye doğru kaçarlar, bir süre sonra türkler yabancı kavimleri kovalamayı bırakırlar ve savaş disiplininden uzaklaşırlar. Türkler bu durumun savaş taktiği olduğunu anlamazlar. Türk ordusunun disiplinin bozulduğunu gören düşman kavimler geri dönerler ve savaşa devam ederler. Türkler bu duruma saşırırlar ve savaşı kaybederler. Savaş meydanındaki türklerin çoğu öldürülüyor ve topraklardaki son türke kadar herkes kılıçtan geçiriliyor. Bu durumdan kaçanlar sadece Kayı ile yeğeni Tokuz Oğuz olmuştur. Kaçtıktan sonra türk yurduna tekrar dönerler. Burada çeşitli hayvanlar bulurlar. Bu hayvanları alarak, geldikleri yoldan çıkışı olmayan  bir dağa girerler ve yaşamaya başlarlar. Burada akarsular, bitkiler ve çeşitli yiyecekler bulurlar. Yaşadıkları bu yere ” Ergenekon ” ismi verirler.

Ergenekon Destanı
Ergenekon Destanı

Kategoriler
Günlük hayat Kişisel makaleler Tarih Makale

Bizim Mühendislerimiz pek piskopat(!) canıım!!!

Geçen senelerde haberlerde okudum:

Ankara’da Tank yapımında görevli bir Aselsan mühendisi,önce bileğini kesmiş,sonrada kafasına sıkmış!

Gurur duyuyoruz onlarla,ama bunun için değil.

Aselsan mühendislerimiz,intihar etmemektedir.İntihar ettirilmektedir.Bu kadar güzel maaşı,sosyal ve aile yaşantısı olan bir adam,Türkiye gibi bir yerde bunu bulmuşta bunayıp intihar mı etmiş?!

Öncelikle,Aselsan bizim medyada aman aman yer bulmasada çok başarılı bir kuruluş.Müthiş askeri gelişmelere imza atmışlar.

Mesela kızılötesi göz…Dostu düşmanı ayırt edebilen füzeler…

Daha neler neler.Ama,bütün bu başarılara imza atan mühendislerimiz,bir gün bakmışsınız intihar etmiş!

Tıpkı,bazı isteklerine,araştırmalarının sonucuna mutlu olarak ulaşmış olmasına rağmen,eleştirdikleri değil de,maşa olarak gördükleri kimseler tarafından öldürülmüş olan Uğur Mumcu gibi!

Tıpkı,kalp krizi teşhisi veren iğnelerle öldürülen başarılı politikacılarımız gibi…

Mesela,arabası Almanya üretimi olan,Lübnan Başbakanı Hariri’nin ki ile aynı markayı kullanan Recep Yazıcıoğlu’nun arabasının yoldan çıkartılmaması(!), yapa yoldan kaza yaptırılmaması(!)gibi…

Ya da ne bileyim,garip kazalara kurban giden Devlet Ajanları gibi…

Peki ya tüm bu tesadüf(!)lerin merkezinde şüpheli ülke kim?

Tabiki,Ortadoğu’nun iki karşıt cephesinden bir maşa olan İsrail…

Mossad, Bursa merkezli olmak üzere bu tip operasyonlar yürütmektedir.

1945 yılında,2.Dünya Savaşı Avrupalı’ların elinde ordu bırakmamıştı…

Sovyet’ler tehlike idi.Amerika,düzenli ordular kurulana kadar,Avrupa’da idealist kimseler ile işbirliği yapıp Gladio yapılanmaları kurdu.Bu yapılanmaların görevi,düzenli ordular kurulana kadar illegal mücadele idi.

Ve,

İtalya’da Mafia,Yunanistan’da Koyun Postu,Türkiye’de ise Ergenekon kuruldu.Ergenekon Sovyet Rusya’ya karşı ileri karakol görevi yapacaktı…

Tüm bunları daha ortalıkta Ergenekon diye bir dava yok iken anlattım.Bunlar,Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide karşıma Deli Hikmet’in diyalogları olarak çıktı.

Gelelim yapılanmanın icraatlerine…

Bu yapılanma Sovyet’lerden sonra Devlet’lerin başına bela oldu.

Türkiye’de,mühendisler intihar(!) etti,Uğur Mumcu’lar öldü…

Daha pek çok fail-i meçhul olay meydana geldi.Bu örgütü çökertmek için görev alan,A.Ç. ise,bütün suçların iftirasına uğrayıp bunların altında kaldı.Ve sonunda hain ilan edildi.Sona meçhul bir kazada hayatını kaybetti.

Daha sonra bu örgüt,Türkiye’deki Hükümetler Üstü bir güç tarafından tasfiye edilmeye başlandı.

Bu güç,Türk’lerin Mu Kıtasından beri Türk’lerin Devlet silsilesini yürüten ayrı bir silsile idi…

Sonuç olarak,

Türkiye’de MOSSAD’ın ve diğer örgütlerin tetikçisi Ergenekon’dur.

Araştırın bakın.

Mühendisler’de Ergenekon yüzünden intihar(!) etmiştir!