Kategoriler
Eğitim - öğretim Genel Konular Günlük hayat iletişim Toplumsal Konular Türkiye üzerine

Ehliyet Sınavını Kazanmak İçin

Her insan araba kullanmak ister.Fakat araba kullanmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınava tabi tutularak ehliyet almamız gerekir.Ehliyet almak herkesin gözüne zor gözükse de sanıldığı kadar zor değildir.

Ehliyeti sınavını kazanmak için yaklaşık bir aylık bir kursa gitmeniz gerekir.Kaydolduğunuz sürücü kursu tarafından hafta içi ve ya hafta sonu olmak üzere dersler yapılır.Bu derslere katılarak ehliyet sınavına hazırlanabilirsiniz.Çoğu insanlar derslere gitmeden ehliyet alabileceğini söylerler.Fakat derslere katılmadan ehliyet almak mümkün değildir.

Şimdi ehliyet sınavını kesin kazanmak isterseniz bunları mutlaka okumalısınız.

-Ehliyet derslerine mutlaka gidin.

-Geçmiş sınavlarda çıkan soruları kontrol edin.

-Sürücü kursu tarafında verilen ders kitabındaki konuları okuyun ama ezberlemeyin anlamaya çalışın.

-Ders kitabındaki testleri mutlaka çözün.

-Sürücü kurslarındaki hocalarla sohbet edin.Sınav hakkında bilgiler alın.

İşte bu öneriler dikkate alındığından sınavı kazanmamak için hiçbir nedeniniz yok.

Ehliyet sınavına girdikten sonra 17-18 gün sonra sınav sonuçları açıklanır.Sınav sonuçları açıklandıktan 1 hafta sonra direksiyon sınava girersiniz.Eğer direksiyon sınavından ve ehliyet sınavından geçebilecek puanı ( tüm derslerden 70 ve üzeri) alırsanız,ehliyetinizi 10 gün sonra yetkili kuruluşlardan alabilirsiniz.

Kategoriler
Günlük hayat Komedyen Söyleşiler - Röportajlar

Mesut Yar ile Söyleşi

Benim için tüm anılarım unutulmaz; ama matematik dersinde hoca son notu verecek. Beni sözlüye kaldırdı. Ondan sonra takıldım kaldım bir formülde, çıkamıyorum. Kafaya bir tebeşir yolladı. Hemen aklıma geldi nasıl olduysa. Öyle geçtim dersi. Sonra gittim elini öptüm. Belki de ondan sonra açıldı benim öğrencilik hayatım.

Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz Biz ve Söz adına. Sempatik bir insan olmanız ve bizim okuldan mezun olmuş olmanız size ulaşmamızda en büyük etken oldu; ancak Mesut Yar’ı biraz araştırdık ve karşımıza çok yönlü bir insan çıktı. Kendi Web sitenizde “Ben sahici bir adamım, Kurtuluşla yürürken beni her an görmeniz mümkün.” demişsiniz. Gerçekten de kendinizi bu yaşamın ve halkın içinde hissediyor musunuz?

Mesut Yar ile Söyleşi
Mesut Yar ile Söyleşi