Kategoriler
Günlük hayat İnternet Dünyası Makaleci.com Hakkinda

Makaleci’lerin doğru içerik girmeleri için gerekenler!

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır yazar alımı v.s yapmıyorduk, son zamanlarda sitemize ekledikleriyle kendi yeteneklerini gösteren içerik sağlayıcı arkadaşları yazar statüsüne yükseltmeye başladım. Bu durum bir süre daha devam edecek. Bu yüzden yeni makaleci’ler için yol gösterici olacağını düşündüğüm, doğru ve düzgün içerik girme rehberini hazırlama gereği hissettim. Böylece içeriklerin standart eklenme şekli bozulmamış olacaktır.

Başlık ve içerik
Yazarların (makalecilerin) yapması gereken ilk şey başlık ve içeriği uygun şekilde girmektir. Özellikle içeriğin alıntı yad akopya olmamasına dikkat edin. Alıntı yapılan yerler makalenin altında mutlaka maddeler halinde eklenmelidir. İçerik yazısında vurgulanacak yerleri zengin metin editörü yardımı ile düzenleyebilirsiniz. Başlık konuyla alakalı olmalıdır ve yazılması unutulmamalıdır. Çünkü yazarların yazıları direk yayına alındığı için sitede ve arama motorlarındaki ındexlerde kötü görünecektir. Buda ziyaretçilerinizi ve okuyucularınızı üzecektir. Farkedilmesini geciktirecektir..

Uygun kategori
Eklediğiniz yazıya uygun kategoriyi yada kategorileri seçmeyi unutmayın arkadaşlar, bu çok önemlidir, en fazla 3-4 kategori seçebilirsiniz. Bu sitede yazılarınızın tutulma şeklinde iyi bir rol oynamaktadır, ilgili kategorilerde yazılarınızın görünmesi için lütfen kategori seçimini uygun ve düzgün yapınız. Eğer yazınızla alakalı bir kategori yok ise, en yakın kategoriyi seçip, konu içerisine en sona konu kategori: xxx şeklinde bir ibare düşün, yeni kategori hazırlanıp yazınız istediğiniz kategoriye dahil edilecektir.

Etiketler
Yazınızla alakalı en az 3 etiket girmeniz gerekmektedir. Bu kısım boş bırakılabilir, sonrasında site editörlerimiz yazınızdaki eksik etiketleri inceleyerek ekleyebilir. Ancak makalecilerin bunu yapması, yazıyla daha alakalı etiketlerin girilmesi yazınızın bulunmasını kolaylaştıracağı için etkin kitlenize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Konuyla alakalı resim eklemek (en önemlisi)
Sitenin genel bölgelerinde, Ana sayfada, kategorilerde, manşet kısımlarında, arama sonuçlarında listelenirken yazının yanında küçük bir resim gösterilmesi için bu kısmı önemle uygulamanız gerekmektedir. Aksi halde yazılarınıza ilişkin resim görüntülenmeyecek onun yerine resim yok ibaresi çıkacaktır, buda yazınızın farkedilmesini geciktirecektir. Yazılarınıza onizleme resmi eklemek için burdaki konuyu okuyabilirsiniz. Bunun yanında aynı şekilde yazı içinde resim ekleyebilirsiniz, bunun için konuda göreceğiniz gibi upload ekranında resim yüklendikten sonra çıkan yazı içine dahil et (yazı içine ekle) gibi buton olacak ona diklamanız yeterli.

Yapmanız gerekenler bu kadar, iyi bir makaleci olabilmek için ve farkedilmek için yukarıdaki anlattıklarımı özveri ile uygulamanız önemli. Eksik yapılanlar editörlerimiz tarafından farkedildiğinde düzeltilecektir, ancak hatalarınızı düzeltmeniz site içindeki kalitenizi ve kariyerinizide o oranda artıracaktır.

Anlamadığını yer veya konu olursa burdan yorum bırakmanız yeterli olacaktır arkadaşlar, konuyla ilgili, bilgili yazar yada editör arkadaşlarımız sizelere yardımcı olacaktır..