Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Sevgi ve Ask Dünyası

BİR MUM

BİR  MUM…

Yürek can ve  sevdası arasında can çekişe dururken; boşvermişlikler yerini gün batımındaki yarın ki acabalıklara sakladı.Cümlesine boğulmuştu yanlızlık. Yokluğunu karşı limandaki doğan güne ekledim.Gidenleri yarına ertelemek mi gerek hep.

Her yeni günün acısı dünden biraz daha büyük vijdan muhasebemde.Sessiz günlerin getirisi yok arkası karanlık yollarda yürümek ister ara sıra sessiz çığlılklarım.Sözcüklerin,duyguların gururdan yüreklerin kırıldıkları bu geceninde bir nedensiz kimsesiz sabahı olacak.Vazgeçmek en büyük mutluluğunsa eğer;vazgeç ama vazgeçtim deme!

Çalan yanlızlık telefonların da boğulmuşken sessiz bi çığlık bu. Cebimde ki umutlar suyunu çekmişti bu arada sevda karanlıkta yanlız kalmak mıydı yoksa  bataklıkta çakılı kalmak mı? Bazen görünen şey görünmeyen hayatın ta kendisidir ya aslında. Adını koyamadığın mutluluk varsa avuçlarında. Erkek gibi arkanda dik duran kızın yanında dik duramadınya. Dış kapının dış mandalına kabahat bulma. Ayrılmak dediğin nedir ki biz sevdamızı ardı sıra kayalıklara yazdık.

Şimdi kocaman bir boşluk içinde tam da en yanlız olduğun noktadasın. Avuçlarında kalanlar baş ucundaki içini kemiren bir türlü çalmayan telefonun; yanlızlığının diğer ucundaki ben nefesimi bile haketmediğin. Sensizlikte mahkum sürdüğüm kırık yüreğim, vazgeçilimişliğin. Hani o ben olsaydım dediğin masalın tam başında vijdanının bile el vermediği şekilde ardına bakmadan yıktığın umutların.

Telafisi olan bir hatan baş ucundayız şimdilerde benim sol elimde yanan bir mum sende; sönmeye mahkum bir kor !

ARZUM.