Kategoriler
Amerika üzerine

ABD ordusunda en yüksek rütbeli kayıp

ABD ordusunda görevli bir Tümgeneral, Afganistan’da uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan askeri akademide bir Afgan askerin yakın mesafeden kendisine açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Tümgeneral, ABD’nin Afganistan’da öldürülen en rütbeli askeri oldu.

Kategoriler
Amerika üzerine Güncel Haberler İnternet Dünyası

Abd ordusuna AntiSec Darbesi!

AntiSec hacker grubu Anonymous oluşumu olarak bilinen isimsizler hacker grubundan ayrılan bir kaç kişinin oluşturduğu yeni bir hacker grubu dalgası. Geçenlerde isimlerini duyurmak için ABD ordusu için siber güvenlik sağlayan bir şirketin sunucularına girerek 90 bin’e yakın email adresini ve şifreli mailleri afişe etmişlerdi. Bununla beraber siber güvenlik şirketinin sunucularında bulunan 4GB a yakın dosyayı yedekleyerek bu sunuculardan silen grup açıklamasında “bu firmanın kendi sunucularında bile güvenlik yok” ifadeleri ile şirketi gerçekten zor durumda bıraktılar. Firmanın ismi Booz Allen Hamilton ve şuanda resmi bir açıklama yapmadılar. Zannedersem yapmaları için biraz cesaret gerekli, çünkü güvenlik işi yapan bir şirketin güvenlik zafiyetinin olması, bunun afişe edilmesi hiçde yenilir, yutulur cinsden değil :)

Konuyu kapatmadan önce AntiSec isimli siber protesto hacker grubunun geçenlerde Amerikan federal soruşturma bürosuna hizmet veren IRC Federal şirketinin ve savunma dünyasında epeyce takip edilen Defence News yayınlarının hesaplarına sızarark bir çok askeri ve kişisel bilgiyide ele geçirdiklerini belirtmekte fayda var..